Десятки військовослужбовців вимагали справедливого суду щодо рекетирів, які шантажували захисника

658

Близько 40 військовослужбовців зібралися біля будівлі Корольовського районного суду в Житомирі, щоб підтримати побратима, у якого рекетири вимагали неіснуючий борг. Однією з їхніх основних вимог є проведення справедливого та об’єктивного розгляду справи. Військовослужбовці висловлюють занепокоєння, що учасників цієї групи можуть випустити під заставу. 

«Я з колегами прийшов, щоб суд встановив справедливість, щоб була обрана міра запобіжного заходу злочинцям у вигляді тримання під вартою без внесення грошової застави. Потерпілого я не знаю, просто прийшов сюди як громадянин України. Я маю право бути присутнім на судовому засіданні, як вільний слухач. Мені не зрозуміло, чому в нас правоохоронні органи працюють і ці злочини тривали так довго. Чому їх не виявили зразу, це вже наштовхує на деякі підозри. Також це наштовхує на думку, що військовослужбовці, які повертаються з війни, повинні повертатися на службу до правоохоронних органів, щоб, знищивши Росію, ми могли знищити цю систему, яка є в нашій країні. Тому я є прихильником такої концепції, щоб ветерани АТО, ветерани російсько-української війни поверталися, після військової служби на роботу в правоохоронні органи. Про цю подію я дізнався з засобів масової інформації. Моніторив новини, вирішив прийти сьогодні, запитав дозволу командування. Командування дозволило прийти. Підтримую незнайомого колегу, в першу чергу через те, що військовослужбовець, будучи на фронті, воював, а тут погрожують його вагітній дружині, і це дуже дике відчуття, коли ти воюєш, не знаючи, чи буде все добре з тобою, а тут твоїй дружині погрожують», – розповів військовослужбовець “Талісман”.

Ірина Мартинюк, речниця СБУ у Житомирській області, розповіла журналістам Першого житомирського про спільну операцію СБУ та Національної поліції, завдяки якій була припинена діяльність групи рекетирів, яка діяла на території Житомирщини.

«Працівники СБУ спільно з працівниками Національної поліції ліквідували потужне злочинне угруповання, яке займалося ракетною діяльністю на Житомирщині. Зловмисники вибивали гроші із людей під приводом надуманих боргів або підставного створення штучних конфліктних ситуацій. У разі відмови платити данину, учасники банди викрадали людей, і вивозили їх до спеціально створених катівень у Коростишеві. Там їх піддавали жорстоким тортурам. Наразі правоохоронці перевіряють інформацію про зґвалтування фігурантами справи кількох жінок. Зокрема, в межах кримінального провадження співробітники СБУ задокументували факт вимагання 190 000 гривень від військовослужбовця Житомирської діючої бойової бригади. Спочатку вони погрожували, що в разі невиплати 190 000 гривень, вони покалічать його вагітну дружину, а потім навіть загрожували вбивством. Оперативники СБУ затримали фігурантів під час передачі їм обумовленої суми боргу. Затримані були восьмеро осіб, серед яких два лідери та шість їхніх посібників і прибічників. Вони були затримані у Коростишеві. Під час проведення 24 одночасних обшуків було вилучено значну кількість готівки, а також бойові засоби ураження, кастети, бейсбольні біти та інші спеціальні засоби. Також були вилучені їхні мобільні телефони та картки, які вони використовували у своїй злочинній діяльності. Наразі фігуранти перебувають під вартою», – зазначила Ірина Мартинюк.

Сьогодні в Королівському районному суді міста Житомира буде вирішуватися питання про обрання всім фігурантам справи запобіжного заходу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here