Home Кримінал Міліціонери пропонують жителям області роззброїтися

Міліціонери пропонують жителям області роззброїтися

87
0
Міліція проводить місячник добровільної здачі зброї. Правоохоронці пропонують з 20 жовтня по 30 листопада добровільно здати зброю, уникнувши при цьому, згідно з чинним законодавством, кримінальної відповідальності. 
 
Головним результатом проведення таких заходів, відзначають правоохоронці, є те, що необлікована зброя не потрапляє до рук порушників закону та не слугує засобом учинення насильства.
 
З початку року у процесі добровільного «роззброєння» до міліції жителями Житомирщини було здано 327 одиниць зброї. Усіх їх було звільнено від карної відповідальності. Ще 448 одиниць зброї було вилучено правоохоронцями примусово під час виявлення різних порушень чинного законодавства, що стосуються порядку поводження зі зброєю, з них 100 одиниць – з незаконного обігу. Винуватці притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством.
 
Значну частину від загальної кількості зданої зброї складає мисливська гладкоствольна, що була придбана ще до впровадження реєстрації в органах внутрішніх справ, а також яка залишилась після смерті власників і не здавалась до міліції, повідомляє прес-служба УМВС області. 
 
Кожна одиниця із зданих зброї та спецзасобів перевіряється працівниками дозвільної системи за обліками органів внутрішніх справ щодо можливості її викрадення, втрати, причетності до скоєних злочинів, а також відповідними експертами – на загальний технічний стан. У разі відсутності негативних результатів перевірок громадяни, за бажанням, можуть оформити відповідні документи на право користування зброєю.
 
Міліціонери попереджають, що за порушення законодавства щодо правил зберігання та користування зброєю, вибуховими матеріалами та спецзасобами передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
 
Так, порушення порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї обійдеться штрафом від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А от незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами– це вже кримінально каране діяння, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
 
Previous articleМісія МВФ почала роботу в Україні
Next articleМельниченка відпустили під заставу у 76 тисяч

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here