Home Кримінал На 30 тисяч гривень житомирське підприємство хотіло ошукати митницю

На 30 тисяч гривень житомирське підприємство хотіло ошукати митницю

88

Агент з митного оформлення одного з житомирських підприємств приховав від митного контролю реальну вартість магнієвого дросу у вигляді шламових відходів, який ним було подано до митного оформлення на митному посту «Житомир-центральний», і таким чином незаконно «зекономив» на митних платежах і податках більше 30 тисяч гривень.

Як виявилось, переміщення даного товару було організовано через митний кордон України з Королівства Нідерланди на адресу однієї з фірм Житомирщини. Дане переміщення здійснювалось з приховуванням від митного контролю та наданням митному органу, як підстави для його переміщення, товаросупровідних документів, які містили неправдиві дані щодо його митної вартості.

Так, при поданні магнієвого дросу до митного оформлення декларантом було задекларовано митну вартість у сумі близько 300 тис.грн., нараховано та сплачено митні платежі (мито та ПДВ) в розмірі майже 70 тис.грн.

Нагадаємо, що згідно з частиною 2 статті 52 Митного кодексу України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов’язані заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з митним органом та подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об’єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.

А також відповідно до частини 1 статті 266 Митного кодексу України декларант зобов’язаний у випадках, визначених Митним та Податковим кодексами України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату.

Під час проведення перевірки працівниками служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Житомирської митниці виявлено значні розбіжності між заявленою декларантом митною вартістю та митною вартістю наданою фірмою-поставщиком в експортній декларації.

Отже, у разі декларування товару на підставі відомостей, зазначених у експортній декларації та з врахуванням витрат на транспортування товару до митного кордону України, митна вартість становила б понад 700 тисяч гривень, а суми митних платежів – майже 100 тис.грн.

Наразі відносно декларанта фірми складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 485 Митного кодексу України «Дiї, спрямованi на неправомiрне звiльнення вiд сплати митних платежiв чи зменшення їх розмiру, а також iншi протиправнi дiї, спрямованi на ухилення вiд сплати митних платежiв».

Санкція зазначеної статті передбачає накладення штрафу штрафу в розмiрi 300 вiдсоткiв несплаченої суми митних платежiв.

Наразі справа перебуває в провадженні митниці, а згодом рішення по ній прийматиме суд.

За інформацією прес-служби Житомирської митниці

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here