Поточного року до суду направлено вже три кримінальні справи стосовно трьох громадян, що збували спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.
Усі «підприємці» пояснили, що замовляли товар в Інтернет-магазинах із метою подальшого збуту, але, мовляв, на сайтах не зазначалося про необхідність ліцензування. Однак, як відомо, незнання законів не звільняє правопорушників від відповідальності.
Одну з кримінальних справ Новоград-Волинський міськрайсуд вже розглянув і прийняв рішення – накласти на порушника штраф на суму 1 000 грн. та компенсувати судові витрати на суму 1 800 грн. У таку суму громадянину обійшлася канцелярська ручка «спеціального призначення», придбана через Інтернет-магазин для подальшого її продажу.
Як повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області, незаконний збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації не є поширеними правопорушеннями, але має тенденцію до збільшення.
Негласне отримання інформації, за словами прокурора відділу нагляду за додержанням законів прокуратури Житомирської області Валерія Виговського, дозволено лише уповноваженим органам при здійснення оперативно-розшукової діяльності, а розроблення, виготовлення та торгівля спеціальними технічними засобами підлягає обов’язковому ліцензуванню.
Окрім того, за незаконне використання подібних засобів передбачена кримінальна відповідальність не лише у вигляді накладення штрафу, але й позбавленням волі на строк від трьох до семи років.