Home Кримінал На Житомирській трасі в учасників пробігу за єднання «братів-слов’ян» націоналісти відібрали бюст...

На Житомирській трасі в учасників пробігу за єднання «братів-слов’ян» націоналісти відібрали бюст Миколи ІІ

94

На Житомирській трасі невідомі напали на учасників міжнародного пробігу «Братський шлях – Російська дорога" – аналога «Російської пробіжки» (заходів, що пропагують здоровий спосіб життя, які організовують російські націоналісти).

Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на «Новий регіон».

Інцидент стався в неділю, 30 червня, на Житомирській трасі приблизно в п’ятдесяти кілометрах від міста.

Як повідомив агентству представник організації «Народний собор» Дмитро Жуков, нападники пересувалися на білому тонованому Porsche Cayennе і на двох іномарках, у яких були зняті номери. Автомобілі заблокували учасників забігу, звідти вийшли кілька чоловіків у масках і з вигуками «Слава Україні – смерть ворогам!».

Почали розпорошувати сльозоточивий газ.

Потім зловмисники, пригрозивши активістам пістолетами, змусили їх лягти на землю, розбили автомобіль супроводу з написом «Росія – Сербія» і викрали з нього погруддя Миколи II, який учасники забігу мали намір подарувати белгородському Російському дому.

За фактом нападу українська міліція почала кримінальне провадження за статтею «Розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб». В управлінні МВС по Київській області уточнили, що вкрадений бюст не є культурною цінністю і на державному обліку не перебуває. У той же час, власник бюста (один з учасників забігу) оцінив його вартість в один мільйон рублів.

Учасники акції «Братський шлях – Російська дорога" – шість осіб з Білорусії, України та Росії. Метою їх акції є пропаганда здорового способу життя і заклик «до єднання братніх слов’янських народів».

Молоді люди стартували 1 червня зі підмосковного Сергієва Посада і мали намір на 1 серпня досягти Белграда. У ході пробіжки її учасники повинні були перетнути Білорусію, Україну, Польщу, Чехію, Словаччину та Угорщину.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here