Головна Кримінал Нардеп Кузьміних планував отримати відкати і з інших договорів, – САП

Нардеп Кузьміних планував отримати відкати і з інших договорів, – САП

3311
0

САП та НАБУ завершили слідство стосовно нардепа Кузьміних, якого викрили “на гарячому” під час отримання пів мільйона гривень хабара. Його підозрюють у планах застосування схеми відкатів і до інших медичних закупівель. Зокрема, закупівлі МРТ за понад 37 млн грн, де відкат становив би 11 млн грн.

Про це повідомляє САП:

“15 липня 2022 року прокурорами САП та детективами НАБУ завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно народного депутата України 9 скликання, підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 558 тис. гривень за забезпечення перемоги у низці тендерів із закупівлі медичного обладнання коштом бюджету.

На сьогодні матеріали справи відкрито стороні захисту для ознайомлення…

За версією слідства, депутат у подальшому планував застосувати таку схему і після перерахування лікарнею коштів відповідно до інших договорів – 37,5 млн гривень (30% від вартості обладнання для проведення МРТ складає 11,25 млн гривень) та понад 398 тис. гривень – від вартості лапароскопічного набору для хірургічних процедур”.

У САП додають, що під час досудового розслідування встановили, що  депутат одержав неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави і місцевого самоврядування, а саме забезпечення перемоги у низці тендерів із закупівлі обладнання коштом бюджету, що проводило КП «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради».

Відповідно до раніше узгоджених домовленостей, у 2021 році було проведено тендер на закупівлю медичного обладнання на загальну суму понад 40 млн гривень, серед яких МРТ, системи ультразвукової діагностики та лапароскопічний набір для хірургічних процедур.

Вже після оплати лікарнею вартості обладнання, йде мова про систему ультразвукової діагностики, депутат попросив передати йому за сприяння в перемозі 558 тис. гривень, що складає 30% від суми договору.

28 січня 2022 року нардепа було викрито «на гарячому», одразу після передачі йому 558 тис. гривень обумовлених коштів.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here