Home Кримінал Одеситка намагалася обдурити житомирських митників на більш як 200 тисяч гривень

Одеситка намагалася обдурити житомирських митників на більш як 200 тисяч гривень

104

Нещодавно працівниками Служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Житомирської митниці було запроваджено чотири справи про порушення митних правил за ознаками частини 1 ст. 483 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю».

Підставою для складання протоколів слугувала інформація, отримана в результаті проведення перевірки достовірності документів, поданих одним із одеських підприємств при митному оформленні паливних гранул в режимі експорту.

Схема була організована громадянкою України – директором фірми-експортера при вивезенні продукції з відходів насіння соняшника. Оскільки за кордоном ціни на паливні ресурси високі, тому поширеним є використання таких відходів, які коштують значно дешевше, що і спонукало дане підприємство до незаконних махінацій.

При митному оформленні одеситка вказувала неправдиві відомості щодо країни походження товару. У митних деклараціях гранули паливні в загальній кількості більше 450 т. на суму більше 200 тис.грн. зазначались як товари, вироблені певними підприємствами в Україні.

Насправді, при проведенні житомирськими митниками перевірки та згідно з технічними характеристиками і отриманою інформацією від виробників, які вказувались у деклараціях, виявлено, що жодне з цих підприємств не здійснювало виробництво, відвантаження та реалізацію вищезазначеного товару, а також ніякого відношення до діяльності даного підприємства-експортера не має.

Таким чином, директор підприємства, що здійснювало експорт даних товарів, організовувала їх перетин через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто шляхом подання митному органу як підстави для його переміщення документів, які несуть неправдиві відомості щодо країни походження товару.

Санкція за вчинення зазначених дій передбачає стягнення у вигляді штрафу розміром 100 % вартості цих товарів та їх конфіскацію.

Наразі по справі ведеться провадження, а згодом їх долю вирішить суд.

За інформацією прес-служби Житомирської митниці


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here