Головна Війна Перший пішов: СБУ викрила митрополита московського патріархату на Житомирщині

Перший пішов: СБУ викрила митрополита московського патріархату на Житомирщині

325
0

СБУ зібрала докази на керівника і секретаря Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП), що на Житомирщині. Митрополит упродовж декількох років особисто готував тексти прокремлівських листівок і брошур.

Йдеться про митрополита Віссаріона (Василя Стретовича).

Також викрили їх наближене коло осіб – місцевого архієрея на оборудках із пожертвами вірян.

За даними слідства, гроші, які парафіяни збирали на ліквідацію наслідків пожежі в єпархіальному управлінні в січні 2022 року, фігуранти витратили на власні потреби. Мова йде про понад 1 млн грн.

“Співробітники Служби безпеки вилучили пропагандистську продукцію під час безпекових заходів на Житомирщині навесні 2022 року.

Ініційовані СБУ експертизи підтвердили наявність у виявлених текстах висловлювань, спрямованих на розпалювання релігійної ненависті у прикордонному районі”, – повідомили в СБУ.

Зазначається, що в агітках митрополит ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій та намагався сформувати ворожі настрої до них.

Загальний тираж деструктивних матеріалів становив майже 50 тис. примірників, які секретар єпархії – рідний брат митрополита розповсюджував серед священників та вірян релігійної громади.

Проросійському священнику та його секретарю загрожує до 5 років позбавлення волі.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here