Головна Війна Плитоноски з «пробивними» пластинами продавав як бронежилети: на Житомирщині викрили «волонтера»

Плитоноски з «пробивними» пластинами продавав як бронежилети: на Житомирщині викрили «волонтера»

348
0

Саморобні плитоноски 25-річний чоловік на Житомирщині продавав під виглядом бронежилетів 4 та 5 класу. Такий «захист» був неякісним та не гарантував безпеку.

За один кустарний «бронежилет», який прострілюється кулями наскрізь, ділок отримував від 250 до 270 доларів США – при його фактичній собівартості у декілька сотень гривень.

Про це повідомили у прокуратурі, поліції та СБУ області.

Його клієнти – родичі мобілізованих, які терміново шукали амуніцію, а також оптові закупівельники – представники волонтерських організацій Житомирської та Київської областей, які купували амуніцію для ЗСУ та тероборони.

«Через спеціально створений телеграм-канал своєї громадської організації він «рекламував» продаж бронежилетів, які начебто містять бронепластини з високоякісної заводської сталі та гарантують захист від автоматичної зброї», – повідомили в СБУ.

У поліції додали, що плити для бронежилетів чоловік отримував безкоштовно, обіцяючи подальшу безоплатну допомогу ЗСУ. Натомість готову продукцію зі спільниками продавали.

Інші місцеві комерсанти (знову ж таки безкоштовно) «нарізали» ці пластини під необхідні для плитоноски розміри. «Чохли» для «бронеплит» сумнівної якості він купував оптом – по 200 грн. за одиницю.

У прокуратурі деталізували, що організатор «бізнесу» – 25-річний псевдоволонтер переїхав на Житомирщину до батьків із містечка під Києвом.

Оперативники СБУ задокументували, що за декілька місяців шахрай збув неякісної амуніції щонайменше на 800 тисяч гривень.

Правоохоронці провели 12 одночасних санкціонованих обшуків на Житомирщині та Київщині, у тому числі за місцями проживання і в автівках фігуранта справи та можливо причетних до оборудки осіб, у офісних приміщеннях громадської організації. 

Під час слідчих дій вилучили:

  • чорнові записи ділка,
  • мобільні термінали, комп’ютерну техніку й інші електронні носії інформації,
  • 62 плитоноски та 18 «бронеплит»,
  • декілька одиниць незареєстрованої нарізної і гладкоствольної зброї та півтори сотні бойових набоїв різних калібрів,
  • військові прилади (тепловізор, бінокль, рацію, GPS-трекер тощо),
  • пакет із висушеними та подрібненими рослинами канабісу.

Нині вирішується питання щодо повідомлення фігуранту провадження про підозру.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here