Головна Кримінал «Відмивання» мільйонів: на Житомирщині підозрюють директора підприємства, власником якого є родина...

«Відмивання» мільйонів: на Житомирщині підозрюють директора підприємства, власником якого є родина «гауляйтера» Херсонщини

447
0

На Житомирщині викрили публічне акціонерне товариство з видобування граніту на Житомирщині, яке «заробляло» для гауляйтера захопленої частини Херсонщини Володимира Сальдо.

Саме його родина була кінцевим бенефіціаром цього підприємства, яке займалось видобутком, обробкою та продажем граніту у промислових масштабах.

Частину отриманих прибутків спрямовували на забезпечення потреб окупаційних органів на тимчасово окупованій частині півдня України.

Про це повідомили у прокуратурі та СБУ області:

«Директору публічного товариства повідомлено про підозру у зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам, а також у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені повторно».

Протягом січня 2018 – листопада 2022 років підприємець реалізував 11,4 тис. м3 гранітної продукції, проте в офіційних документах відобразив утричі менший обсяг, до того ж не той вид, собівартість видобутого каменю, сортність, категорію та розміри блоків габро і лабрадориту.

Унаслідок таких махінацій каменевидобувне товариство не відобразило в повному обсязі отриманий дохід, а здобуті злочинним способом кошти директор легалізував, придбавши декілька легкових автомобілів, самохідну бурову установку та навантажувач за 2,5 млн грн.

У вересні минулого року за матеріалами СБУ накладено арешт на активи комерційної структури за співпрацю з поплічниками країни-агресора.

При цьому зловмисники «відмивали» одержані «прибутки» через афілійовані фірми, зокрема у вигляді придбання технологічної продукції нібито для потреб підприємства.

Встановлено, що злочинна схема завдала збитків держбюджету на суму більше 4,5 млн грн.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here