Home Кримінал «Відмивання» мільйонів: на Житомирщині підозрюють директора підприємства, власником якого є родина...

«Відмивання» мільйонів: на Житомирщині підозрюють директора підприємства, власником якого є родина «гауляйтера» Херсонщини

574

На Житомирщині викрили публічне акціонерне товариство з видобування граніту на Житомирщині, яке «заробляло» для гауляйтера захопленої частини Херсонщини Володимира Сальдо.

Саме його родина була кінцевим бенефіціаром цього підприємства, яке займалось видобутком, обробкою та продажем граніту у промислових масштабах.

Частину отриманих прибутків спрямовували на забезпечення потреб окупаційних органів на тимчасово окупованій частині півдня України.

Про це повідомили у прокуратурі та СБУ області:

«Директору публічного товариства повідомлено про підозру у зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам, а також у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені повторно».

Протягом січня 2018 – листопада 2022 років підприємець реалізував 11,4 тис. м3 гранітної продукції, проте в офіційних документах відобразив утричі менший обсяг, до того ж не той вид, собівартість видобутого каменю, сортність, категорію та розміри блоків габро і лабрадориту.

Унаслідок таких махінацій каменевидобувне товариство не відобразило в повному обсязі отриманий дохід, а здобуті злочинним способом кошти директор легалізував, придбавши декілька легкових автомобілів, самохідну бурову установку та навантажувач за 2,5 млн грн.

У вересні минулого року за матеріалами СБУ накладено арешт на активи комерційної структури за співпрацю з поплічниками країни-агресора.

При цьому зловмисники «відмивали» одержані «прибутки» через афілійовані фірми, зокрема у вигляді придбання технологічної продукції нібито для потреб підприємства.

Встановлено, що злочинна схема завдала збитків держбюджету на суму більше 4,5 млн грн.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here