Home Кримінал Житомирянка хотіла продати свою весільну сукню, а її пограбували на 2 тисячі...

Житомирянка хотіла продати свою весільну сукню, а її пограбували на 2 тисячі гривень

282

Працівники сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Житомирській області останнім часом виявили більше десятка фактів шахрайських дій з використанням комп’ютерних технологій. За кожне з таких правопорушень передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.

Молоде подружжя житомирян через деякий час після весілля вирішили продати сукню нареченої. Розмістили відповідне оголошення в інтернет-мережі, де вказали номер мобільного дівчини.

За деякий час зателефонувала незнайомка, яка уточнивши розмір, фасон, інші деталі, запевнила молоду дружину, що весільний наряд їй підходить, і вона готова його придбати. Оплату проведе безготівково, тож просить вказати номер рахунку, на який внести кошти.

Подружжя, без жодних сумнівів, повідомили незнайомці додаткові дані, які та просила, та стали чекати перерахунку коштів. Натомість за декілька днів дізнались, що з їх рахунку знято близько 2 тисяч гривень.

– Вказана схема є банальним шахрайством, яке останнім часом набуває все більшого розповсюдження, – прокоментував ситуацію начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Житомирській області Євген Ходаківський. – Ні за яких обставин, під жодним приводом не слід повідомляти власні персональні дані будь-кому, а тим більше малознайомим людям.

Втім, можливість продати або купити товар через Інтернет щодня завойовує все більше прихильників. Це швидко, вигідно і зручно, до того ж, часто дешевше, ніж у звичайному магазині. Проте не слід забувати, що така форма ведення чи то домашньої бухгалтерії, чи то бізнесу вимагає і певних знань та вмінь, і певного досвіду та комунікативних навичок.

Власник одного з підприємств, житель Житомирщини, скориставшись можливостями Інтернету, вирішив придбати транспортний засіб у фірми, зареєстрованої на території іншої області.

Чоловік зателефонував продавцеві, поспілкувався з ним і на платіжну картку через термінал сплатив майже 5 тисяч гривень нібито за транспортні послуги та передоплату.

Зайве, певно, говорити, що після сплати суми віртуальний партнер перестав виходити на зв’язок, та жодним чином не контактував з підприємцем, до речі, знайомим лише заочно.

– Такі дії класифікуються кримінальним кодексом України, як шахрайство з використанням електронно-обчислюваної техніки. І на відміну від інших схем шахрайств, всіляких порч, гадань тощо, досить суворо караються позбавленням волі на термін від 3 до 8 років, – продовжує Євген Ходаківський.

Водночас правоохоронці запевняють, що Інтернет-мережа не може приховати особистості віртуального шахрая. Технічні можливості та налагоджені механізми взаємодії з провайдерами дозволяють відслідковувати та встановлювати дані нечесних користувачів павутини, а отже і притягувати їх до відповідальності за ошуканство людей.

Втім декілька практичних порад, дотримання яких може уберегти від неприємних несподіванок:

1. Не залишайте на сайтах, у тому числі соціальних мережах, а також при проведенні покупок конфіденційної інформації про себе чи свої картки.

2. Для оплати через Інтернет краще використовувати окремо заведені картки.

3. При відкритті рахунків у банківських установах краще використовувати контрактні номери мобільного зв’язку. Це значно зменшить шанси доступу шахраїв до вашого рахунку.

4. Нікому за жодних обставин не повідомляйте пін-код, паролі, коди доступу до своїх рахунків та будь-яку інформацію, яка приходить на ваш мобільний телефон у вигляді SMS-повідомлень з банку. Працівники фінустанов не проводять такі операції по телефону.

6. Лише ваша уважність та пильність убереже вас від шахраїв.

За інформацією СЗГ УМВС України в Житомирській області

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here