Home kultura Дів’я – сучасний звукотерапевтичний інструмент, на якому грає вуличний музикант з Михайлівської....

Дів’я – сучасний звукотерапевтичний інструмент, на якому грає вуличний музикант з Михайлівської. ВІДЕО

1756
0

Вже близько  двох місяців щоденно з 14-15 і до 16-17 години житомирянин Юрій виходить на пішохідну Михайлівську (здебільшого в районі фонтана, рідше біля Михайлівського собору) та знайомить перехожих зі своїм незвичним інструментом, який називається дів’я (у перекладі – божественна енергія, її жіночий прояв). Каже, що таким чином  збирає на життя і розвиток.  Раніше разом із дружиною  мешкали в іншому місті.

До нього часто підходять із питаннями, тож нашому зверненню із проханням розповісти детальніше про те, чим займається, не здивувався. До речі, діти навіть можуть спробувати зіграти на інструменті: звук добувається шляхом вдаряння по металевих трубках, які налаштовані на певну частоту. Дів’я звучить дуже гармонійно, дещо космічно. Вона  зачаровує, заспокоює.  Цей інструмент можна з легкістю опанувати, адже він  простий та інтуїтивний. Дів’я існує в чотирьох строях, кожен з яких  має певний настрій і стан.

Читайте також: Одна із трьох вітчизняних майстерень по виготовленню хендпанів – музичних інструментів, працює в Житомирі. ФОТО та ВІДЕО

«Це сучасний звукотерапевтичний інструмент, який  використовується у звукотерапевтичних практиках, має зцілюючі елементи для нашого фізичного тіла, заспокоює, нормалізує психологічний та емоційний стан,  вирівнює енергетику, тобто на усіх напрямках ефективно працює, – пояснює  Юрій. – У нас є житомирські майстри, що займаються виготовленням різних музичних інструментів, зокрема,  є дів’ї, хендпани. От у них я і придбав дів’ю для себе. На цьому інструменті граю вже два роки, а так ще на ручних барабанах багато. Я не є професійним музикантом, ніде не навчався – граю, як відчуваю. Також  веду в Житомирі дитячі практики. Якщо коротко: є ціль, щоб діти не рухалися, не бігали, не спілкувалися, але могли висловити свої емоції  з аніматорами, а є методики – рольові ігри, імпровізаційні танці, в ігровій формі навчання гри на різноманітних звукотерапевтичних інструментах (бубнах, барабанах, чашах, глюкофонах, дів’ї і тому подібних). Все це з імпровізацією, конкурсами, розвитком на уяву, свідомість.  Щонеділі збираємося  з дітьми віком від 3 до 9 і трохи старшими о 13.30 на Покровській, 73. Маю телеграм-групу, де більше інформації, фото, відео, відгуків. Зустріч триває 45 хвилин-годину, є фіксована вартість»

Юлія Демусь

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here