Home Культура Картини із Першого приватного музею сучасного мистецтва України до кінця літа демонструють...

Картини із Першого приватного музею сучасного мистецтва України до кінця літа демонструють в Житомирі. ФОТО

164

До кінця серпня у Житомирському краєзнавчому музеї в рамках проєкту «Арт-Вояж» відвідувачі можуть ознайомитися із частиною колекції Приватного музею українського сучасного мистецтва, яку представили 3 липня.

За словами директора краєзнавчого музею Романа Насонова, зазвичай літо у музейників – пора затишшя, але тільки не в Житомирі, тож тепер тут експонуватимуть картини зі столичного музею.

Загалом, починаючи з 90-х, за 30 років власник Сергій Цюпко для свого тоді ще майбутнього музею зібрав більше 6 тисяч творів.

Наразі це одна з найбільш повних та репрезентивних збірок українського живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва ХХ-ХХІ століть.

Музейний статус було отримано в червні 2005 року і тоді ж Музей українського сучасного мистецтва став доступним для відвідувачів.

На сьогоднішній день колекція музею постійно збільшується, реставрується, доповнюється кращими зразками творчості вітчизняних художників з різних куточків України.

У краєзнавчому музеї в Житомирі на огляд виставили 29 картин Приватного музею (автори – художники з Києва, Львова, Криму, Одеси, Харкова, Закарпаття), тож, як зауважила мистецтвознавиця МСМУ Ірина Алєксєєва, яка була присутня на відкритті експозиції, завдяки цьому можна буде лише частково познайомитися з колекцією, а більш детально, завітавши на сайт чи безпосередньо у їх виставкові зали в Києві, гортаючи каталоги.

Таким чином стимулюють бажання
дізнатися більше про творчість окремого митця чи діяльність музею загалом.

Проєкт «Арт-Вояж» подорожує Україною, але щоразу підбірка картин оновлюється та змінюється. Дебютував проєкт у Грузії, а далі були Чернігів, Суми, Рівне.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here