Home Відпочинок Муніципальний артпростір «Вежа» у Житомирі: як потрапити і що можна побачити. ФОТО

Муніципальний артпростір «Вежа» у Житомирі: як потрапити і що можна побачити. ФОТО

458

Водонапірна вежа у Житомирі – один із символів міста, куди багато хто мріяв потрапити упродовж останніх років.

Нині таку можливість щовихідних мають житомиряни та гості міста: будівля відчинена в суботу й неділю з 12 до 18 години.

А все завдяки ініціативній групі місцевих активістів та волонтерів, які у 2020-му навели там лад, за грантові кошти провели електрику і почали організовувати безкоштовні екскурсії,  концерти, виставки картин і фотографій, виробів майстрів, зустрічі з творчими особистостями, фестивалі, втілювати різноманітні проєкти, запрошувати митців з усієї країни та ін.

Більшість заходів там мають благодійну мету (збір на допомогу ЗСУ).

Читайте також: Пожежна каланча, кафе, офіс «Водоканалу» та артпростір: історія і сучасність Водонапірної вежі в Житомирі. ФОТО

Муніципальний артпростір «Вежа» новий сезон розпочав у квітні цього року і діятиме у такому форматі (відкритий на вихідних) до морозів, тобто усе літо та ще восени.

Як розповів один з співорганізаторів культурних подій Ігор Шурпан, на кінець травня заплановано оновлення експозицій у «Вежі»: будуть представлені твори сучасних молодих художників з Житомира і Києва на тему війни.

Поки ж на різних поверхах відвідувачі можуть оглянути портрети найвідоміших українських гетьманів, які відтворила за допомогою старовинних зображень та літературних описів Наталія Павлусенко, фотонатюрморти Анни Голтвянської та літературний проєкт від учасників гуртка «Мистецтво фотографії» під керівництвом Леоніда Шевчука.

Також готують кілька цікавих заходів упродовж наступних місяців, про що додатково повідомлятимуть на сторінках артпростору та особистих сторінках й інших спільнотах у соцмережах. Паралельно із проведенням виставок будуть й інші культурні активності.

Журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу» завітали у «Вежу» у переддень Великодня і зустріли там компанію друзів з Києва. Ті приїхали у Житомир на концерт, а поки мали вільний час, вирішили прогулятися і зацікавилися будівлею в центрі міста.

На вході їх зустрів Ігор Шурпан. За його словами, зараз пропонують відвідувачам задонати на авто для захисників – є реквізити для переказів на картку чи Монобанку, можна кинути готівку в спеціальну скриньку.

Молодь підтримала збір і отримала заохочувальні подарунки – листівки із визначними памʼятками та відомими локаціями Житомира.

Варто зауважити, що у «Вежі» зібрано велику кількість ілюстративних матеріалів, сувенірної продукції – листівки, брелоки, збірники, книги, альбоми, журнали, прикраси, прапори, календарі (тематика – Житомир, Україна, ЗСУ, історія та культура, проєкти митців, чиї роботи раніше були представлені в артпросторі). Все можна оглянути та придбати за бажанням.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here