Home Гроші Лисички та чорниці: скільки коштують дари лісу на ринку в Житомирі. ФОТО

Лисички та чорниці: скільки коштують дари лісу на ринку в Житомирі. ФОТО

«Це у вас свіжі?», – питає перехожа у дідуся, який 16 червня продає чорниці по вулиці Хлібній біля Житнього ринку в Житомирі.

«А які ж? Сонце сьогодні зустрічали в лісі. Сам збирав», – посміхаючись відповідає той і пересипає у пакет 0,5 л ягід.

В такій тарі продає по 60 гривень, а літрова банка коштує 120 гривень.

Відповідні ціни на першу чорницю і у інших продавців поруч. Торгуватися і знижувати ціну ніхто не має наміру.

Кажуть, що сезон тільки почався, стиглих ягід мало, здебільшого ще зелені, адже червень видався не надто сонячним та й через негоду у лісі багато комарів, що ще більше ускладнює збір.

«Наповзаєшся, а продавати нема що – дві банки привезла», – говорить інша продавчиня. У неї також є ще гриби – лисички. За літрову банку просить 100 гривень, але готова віддати за 90, щоб «не везти додому».

На інших «точках» лисички по 60 і 120 гривень (пів літра та літр). Купку білих грибів пропонують купити за 200-300 гривень залежно від розміру.

«Гриби є, але мало. Цей тиждень трохи позбирали, а наступний вже може і не бути, бо людей в лісі з кожним днем більше», – пояснює чоловік.

З-поміж іншого люди виносять на продаж домашню полуницю, смородину, аґрус, шовковицю. Зустрічається лісова суниця – 180 гривень за баночку 0,5 л.

Безпосередньо в межах ринку купити чорницю можна за 40 і 80 гривень, продавці мають в наявності по кілька ящиків, поруч документи, що підтверджують якість ягід.

Нагадаємо, що у прикордонних населених пунктах та території заповідних чи радіоактивно забруднених зон в Житомирській області з метою збереження природи, задля дотримання заходів безпеки в умовах воєнного стану заборонено збирати ягоди, гриби і трави.

Юлія Демусь