Нерестова заборона 2024: що загрожує порушникам правил риболовлі

580

З 1 квітня по 30 червня на всіх водоймах Житомирщини діє нерестова заборона, тобто риболовля у цей період часу є обмеження. До 20 травня рибалки не матимуть змоги вилову представників водної біосфери у річках, до 9 червня – у водосховищах, до 30 червня – на всіх придаткових водоймах області.

Заступник начальника відділу рибохоронного патрулю Роман Демінчук розповідає про основні обмеження в період нерестової заборони:

“Забороняється будь-яке пересування на човнах різної конструкції, тому що потрібно, щоб риба була в стані тиші та спокою, а також дозволяється вилов риби тільки з берега, на два гачки і дозволяється вилов лише в межах міста, поза межами нерестовищ”, – говорить Роман.

Однак, з 30 березня вилов щуки з берегу є дозволеним, адже вона нереститься раніше, ніж інші риби. Роман Демінчук пояснює це тим, що щуці для початку нересту достатньо всього +4 градусів температури води.

Від початку нерестової заборони пройшло лише близько 2-х тижнів, однак, за словами представників рибоохоронного патрулю, вони вже зафіксували факти 6 грубих правопорушень, тобто вилов риби забороненими знаряддями, а також 11 негрубих правопорушень – це перебільшення гачків або ж пересування водоймою в нерестовий період на човні.

“Також нами було вилучено з водойми, уже під час нерестової заборони, більше 1,5 км безгосподарських сіток. Якщо сітки з водойми вилучаються, риба, якщо вона ціла і неушкоджена, відпускається у водойму, сітки пломбуються, і до знищення зберігаються у нас на управлінні”, – зазначає Роман Демінчук.

Підсумовуючи, Роман говорить, що у цьому році, порівняно з попередніми кількість порушників нерестової заборони знизилась, проте вони все одно завжди є.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here