Home Люди Рада хоче дозволити військовим «заповідати» одноразову грошову допомогу на випадок загибелі

Рада хоче дозволити військовим «заповідати» одноразову грошову допомогу на випадок загибелі

165

Військовим планують дозволити писати заповіт, де вони самі обирають кому дістанеться одноразова виплата після смерті. У разі відсутності особистого розпорядження, проект Закону визначає перелік людей, які матимуть право на отримання такої допомоги за рахунок бюджету.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради: 

“В кінці минулого тижня Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання правовідносин, пов’язаних з призначенням, отриманням одноразової грошової допомоги та наданням пільг деяким категоріям осіб за реєстр. №9226“.

Згідно цього законопроекту військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу служб цивільного захисту, працівники об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування та поліцейським робити особисте розпорядження (заповіт) щодо виплати одноразової грошової допомоги на випадок загибелі.

Також, законопроектом уточнюється перелік осіб, які матимуть право на отримання такої допомоги за рахунок бюджету.

Крім цього, законодавчою ініціативою пропонується забезпечити права дитини на отримання відповідної допомоги у разі загибелі або смерті годувальника, а також заборонити відмову в отриманні такої допомоги від імені малолітніх, неповнолітніх дітей, повнолітніх непрацездатних дітей загиблого (померлого).

Найближчим часом у Комітеті буде створена робоча група з доопрацювання законопроекту до другого читання.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here