Home Місто Археологи натрапили на наукове відкриття у Коростені: місто старіше, аніж досі вважали

Археологи натрапили на наукове відкриття у Коростені: місто старіше, аніж досі вважали

98

Вітчизняні археологи – на порозі наукового відкриття: древній Коростень на Житомирщині, вірогідно, значно старіший, аніж досі вважалося.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу ТВі.

За місяць роботи вчені Державного інституту археології  і студенти Житомирського університету імені Франка викопали на місці древнього городища близько тисяч старожитностей. Це – сережки, ґудзики, залишки керамічного посуду, прикраси та ножі. Прикраси чудово збереглися: висока якість ювелірних виробів свідчить про високий рівень тогочасних технологій. 

У X столітті на місці нинішнього райцентру Коростеня містилася столиця племені древлян – Іскоростень. 946-го року княгиня Ольга, аби помститися за вбитого чоловіка – київського князя Ігоря, спалила це місто.

"Ці знахідки пов"язані з літописними подіями. На кожному з них вибита дата, коли вона сюди потрапила. Це вже унікальний момент. По-друге, ці речі могли бачити такі люди, історичні персонажі як княгиня Ольга, той самий князь Мал", – розповів старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ Андрій Петраускас.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here