Безготівковий проїзд у Житомирі: підсумки за перший місяць

Вже понад місяць, починаючи з 1 липня, у Житомирі працює система безготівкової оплати проїзду. За перший місяць свого функціонування безготівковий проїзд у місті показав приріст до близько 25% відповідних розрахунків. Відсоток населення, який оплачує проїзд містом електронно нині перевищує 90%.

Про це у коментарі Першому Житомирському повідомив в.о. начальника Управління транспорту і зв’язку ЖМР Микола Єрмаков. Також він розповів нам, що за увесь липень у Житомирі відбулось більше 2,5 тисяч безготівкового способу та надав ще трохи відповідної статистики:

Безготівковий проїзд

“Вже у пасажирів на руках 170 тисяч саме транспортних карток, з кожним днем кількість збільшується. І десь близько 40 тисяч пільгових карток. Також мобільним додатком, який надає змогу розрахуватись за QR-кодом, і банківською карткою – це малий відсоток, але також користуються. Разових квитків за липень було продано близько 700 квитків.

Тобто, разовий користується, не скажу, що таким (великим ред.) попитом. Якщо взяти загальні пасажироперевезення, а це більше трьох мільйонів у міському громадському транспорті, цей відсоток є незначним”.

Безготівковий проїзд: доходи та виклики для електротранспорту

Окрім того, управлінець зазначає, що після введень часового обмеження для безоплатного проїзду певних категорій пільговиків комунальний електротранспорт отримав близько 1 млн грн надходжень за місяць. Однак, за словами Єрмакова, через постійні здорожчання електроенергії подібні доходи здаються незначними і слугують скоріш для підтримки функціональності підприємства.

Безготівковий проїзд

Реакція житомирян та проблеми системи

Скарг щодо роботи нової системи від житомирян, говорить чиновник, було небагато, та частіш за все вони мали характер звернень для отримання роз’яснень з різних приводів. Збої ж в електронній системі оплати проїзду, зокрма, що стосується валідаторів, виникали лише під час активних відключень світла у місті.

Приватні перевізники та порушення

Також поговорили з Миколою Єрмаковим і про приватних перевізників, яких часто можна помітити за, так би мовити, порушенням “загального режиму”. Представник міськради зазначив, що у більшості випадків готівку від пасажирів приймають водії приміських маршрутів. Однак, з тими, хто займається подібним у міському транспорті, перевізники проводять роз’яснювальні бесіди. Хоча, говорить посадовець:

“На жаль, управління не має такого складу персоналу, щоб зафіксувати кожного водія, який бере готівку, а пасажир не отримує квиток. Це людський фактор водіїв. Ми розуміємо, що якщо і перевізник проводить роз’яснювальну роботу, водій, якщо йому пасажир в певний момент дає готівку, може таким скористатись”.

Окрім того, наші кореспонденти опитали житомирян на зупинках, наскільки їм зручно користуватись системою безготівкової оплати проїзд, та чи не виникає у них проблем за наявності лише електронного розрахунку. Детальніше дивіться у нашому відеоматеріалі.