Home Місто Білорусів цікавить вартість одного кілометра новозбудованої лісової дороги на Житомирщині

Білорусів цікавить вартість одного кілометра новозбудованої лісової дороги на Житомирщині

В Житомирській області з робочим візитом  перебувала делегація лісівників Білорусі, – повідомляє прес-служба ЖОУЛМГ.

Головні лісничі обласних лісогосподарських обєднань на чолі із заступником міністра лісового господарства республіки Білорусь Федором Лисицею вивчали досвід лісоводів Житомирщини. Досить насичена програма зустрічі передбачала огляд цілого ряду об’єктів діяльності Овруцького та Малинського лісгоспів: тепличне господарство, лісові культури різних років вирощування, рекреаційні пункти, робота торговельних павільйонів «Лісовичок».

Та найбільше гостей зацікавило будівництво лісових доріг та електронний облік деревини. Вартість одного кілометра новозбудованої дороги, за який час вона окупиться та яку техніку застосовують на цих роботах – далеко не повний перелік питань, стосовно яких між сусідами тривала жвава дискусія. Адже, за словами білорусів, у них цей напрямок роботи поки що на стадії обговорення, хоча питання будівництва лісових доріг є достатньо назрілим.

Що ж до електронного обліку деревини, то це для наших сусідів справа зовсім нова та невідома.

Серед іншого, білоруські лісівники розповіли і про свої прогресивні кроки у розвитку лісової галузі держави.

– Загалом ми, українці, маємо багато спільного  у веденні  лісового господарства з білоруськими колегами, – зазначив перший заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Ярослав Макарчук, –  адже  ліси прикордонних лісгоспів знаходяться в однакових природних умовах і  розділяє їх лише смуга державного кордону. Тому таке ділове спілкування, без сумніву, усім лише на користь. Ми і надалі будемо обмінюватися досвідом із запровадження новітніх технологій в галузь та тісно співпрацювати в справі охорони лісових масивів від пожеж.