Home Місто Боровська проти впровадження медичної реформи уряду Азарова в Житомирі

Боровська проти впровадження медичної реформи уряду Азарова в Житомирі

90

Депутат  Житомирської міської ради Боровська Наталя Дмитрівна надіслала звернення міському голові Дебою Володимиру Михайловичу, секретарю ЖМР Цимбалюк Л.В. та керівнику депутатської комісії з питань охорони здоров´я, освіти та соціального захисту Башеку В.Й.

Боровська просить призупинити розгляд на депутатських комісіях та на черговій сесії ЖМР проекту рішення ЖМР «Про утворення комунальних закладів охорони здоров’я та затвердження їх Статутів», так як даний проект є початком впровадження медичної реформи уряду Азарова М.Я. в м.Житомир.

У зв’язку з тим, що українська громадськість вимагає відставки уряду та президента, а також дії нинішнього президента привели країну до межі громадянської війни, вважаю неможливим  реформування життєво важливої галузі за таких умов. Виступаю категорично проти реформи, яка не має фінансової, матеріальної, кадрової, моральної готовності. Вважаю прийняття такого проекту рішення в складний для країни час відкритим знищенням українського народу.

Крім того, прийняття даної реформи депутатами ЖМР буде порушенням ряду законодавчих норм:

 

ВРУ був прийнятий Закон України від 07.07.2011 № 3612-VI "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві".

до цього дня не має прийнятого ВРУ закону України про проведення реформування системи охорони здоров´я в інших областях.

–  медична реформа в непілотних регіонах, в тому числі і в Житомирі, здійснюється на підставі Указу Президента України № 187/2012 «Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»та відповідних дублюючих розпоряджень голів ОДА.  Що є перевищення повноважень і є незаконним.   

–  утворення медичних закладів у формі Центрів первинної медичної допомоги є протизаконним, така форма передбачена виключно для пілотних регіонів (Закон від 7.07.2011р., N 3612-VI).

     Розбудова мережі амбулаторій, як форма доступності медичного обслуговування не має жодного відношення до утворення Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Це два взаємо-незалежні процеси. Відкриття амбулаторій не є складовою медичної реформи. Однак представники влади часто змішують ці поняття, вказуючи на амбулаторію як очевидне благо відкриття Центру первинної медико-санітарної допомоги. Амбулаторії можна і потрібно відкривати незалежно від існування Центрів первинної медико-санітарної допомоги. 

  протизаконна медична реформа здійснюється руками депутатів місцевих рад, які голосують за рішення про реорганізацію медичних установ. Часто за такі рішення депутати голосують через необізнаність або через введення їх в оману чиновниками медицини та представниками виконавчої влади.

 

– В пілотних регіонах громадськість масово не схвалює запропоновані їм методи отримання медичної допомоги, створюють громадські організації і об’єднання з метою боротьби із запровадженням медичної реформи нинішнього уряду.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here