Home Місто Через неймовірну спеку в Україні оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки

Через неймовірну спеку в Україні оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки

188
Вчора в МНС повідомили про надзвичайно високий рівень пожежної небезпеки в Україні у зв’язку зі спекотною погодою. З цієї причини Кабінет міністрів прийняв рішення обмежити відвідування лісів і рекомендував місцевим органам влади перенести відкриття сезону полювання.
 
За прогнозами Гідрометцентру, до середини серпня утримається спека до 42 ° С, а температура поверхні ґрунту може побити рекорд, встановлений під час самого жаркого за останній час літа 2010 року, пише Gazeta.ua з посиланням на статтю "В Україні оголосили тривогу" у Комерсанті-України.
 
Як повідомив вчора на прес-конференції директор департаменту управління рятувальними силами МНС Григорій Марченко, у зв’язку з жаркою погодою практично по всій території України встановлено найвищий, V рівень пожежної небезпеки. За словами пана Марченка, тільки 1 серпня в Україні сталося 525 пожеж, серед яких близько 400 – в природних екосистемах.
 
"Найбільш масштабні пожежі, які виникли в Херсонській, Черкаській, Дніпропетровській, Луганській областях і Криму (в районі Ялти"), вже ліквідовані. Але у південних та деяких східних областях ситуація досі залишається складною", – зазначив він .
 
Основною причиною ситуації, що Григорій Марченко назвав необережне поводження з вогнем, в тому числі навмисні підпали, які привели до пожеж у Херсонській області та кримському заповіднику біля Ялти. У МНС заявили, що з початку 2012 року вже порушено 8 кримінальних справ за фактами порушення правил пожежної безпеки.
 
За словами заступника начальника Укргідрометцентру Анатолія Прокопенка, спекотна погода збережеться в країні до кінця першої декади серпня.
 
"Пік очікується з 6 по 8 серпня. У ці дні на сході, півдні і в центрі країни температура повітря досягне +37-39 ° С, місцями – +42 ° С. У північних і західних областях буде на 5-6 ° С прохолодніше ", – заявив пан Прокопенко.
 
Він також зазначив, що тільки Полісся і крайній захід не потрапили в зону, де був встановлений найвищий рівень пожежної небезпеки. За даними Гідрометцентру, температура ґрунту в тих регіонах країни, де панує спекотна погода, досягла +55-60 ° С, на півдні – до +69 ° С.
 
У найбільш спекотне за останній час літо 2010 року був зафіксований рекорд +71 ° С на поверхні ґрунту. Але, на думку фахівців Укргідрометцентру, цього року температурні показники можуть перевищити і цей рівень.
 
Внаслідок великого ризику виникнення загорянь, за словами Григорія Марченка, Кабінет міністрів прийняв рішення з 31 липня ввести обмеження на відвідування лісів неорганізованими групами відпочивальників насамперед на півдні і сході країни 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here