Home Місто Центр захисту тварин розширює роботу на території області. ВІДЕО

Центр захисту тварин розширює роботу на території області. ВІДЕО

312
0

Під час воєнного часу Житомирський центр захисту тварин продовжував здійснювати свою роботу та доглядати за безпритульними тваринами. Сама директорка центру в перші місяці війни жила на роботі та доглядала за тими тваринами, які були у центрі.

Зараз центр продовжує працювати як у довоєнний час та розширює свою діяльність на території області. Територіальні громади починають цікавитись послугами зі стерилізації безпритульних тварин та звертаються за допомогою до фахівців. Адже через війну на вулицях області збільшилася кількість безпритульних тварин. Тому зараз все більше громад починають цікавитися цією проблемою і шляхами її вирішення, – каже Олександра Мельник, директорка  КП «Центр захисту тварин».

Про особливості цієї роботи далі у інтерв’ю.

До вас почали звертатися громади за послугами зі стерилізації безпритульних тварин?

Ми декілька років працюємо з кількома громадами. І на початок цього року у нас вже укладено 5 договорів, це найближчі наші громади. Найактуальніша для них послуга – стерилізація. Оскільки кількість безпритульних тварин збільшується. Зараз тривають перемовини з іншими громадами, які є більш віддаленими від нашого міста, бо попит на ці послуги зростає. На даний час підписано 5 договорів і тривають перемовини ще з п’ятьма громадами. Громади передбачають кошти на ці послуги у своїх бюджетах, є вже навіть громади, які на наступний рік передбачають кошти й вже в перших числах року ми заключаємо договір.

Скільки тварин ви стерилізуйте за рік роботи по договорах з громадами?

Орієнтовно це 100-120 безпритульних тварин. Це те, що в нас зараз підписано по договорах на мінімальну суму. Ну теж громади дивляться по потребі, якщо є така необхідність, тоді громади довиділяють кошти й ми продовжуємо співпрацю.

Це була ваша ініціатива звернутися до громад з пропозицією з виконання даних послуг?

Так, на початку діяльності це була наша ініціатива. Ми самі пропонували свої послуги, а зараз в нас, м’яко кажучи, стоїть черга, бо є певна репутація і потреба в громадах. І так склалося, що ми єдині постачальники таких послуг саме в повному обсязі у повному спектрі. Тому звертаються вже не в перше.

Чи вплинули результати роботи вашого центру у Житомирі на прийняття рішення громадами?

Однозначно. Коли ми проводили перемовини в перше, показували результати роботи у власному місті та пояснювали, наскільки важливо займатися стерилізацією тварин на постійній основі. Не раз на три роки, а регулярно, щорічно в ідеалі – щоквартально та не переривати цю роботу. Тому у 2021 році ми зробили другий підрахунок безпритульних собак і ми побачили зменшення на 40% цієї кількості.

Чи вистачає персоналу для такої кількості роботи?

Ми зараз розширюємо штат, є в цьому потреба. Позмінно будуть працювати два лікарі, два фельдшери. Будемо охоплювати й вихідні дні. Тому для такого часу в нас є потреба розширювати штат.

Чи продовжується робота по нашому місту?

Ми не припиняли працювати жодного дня у воєнний час. Потреба є, програма працює. Гроші на це виділяються з бюджету. Заявки є, вони збільшилися в порівнянні з минулим роком, що свідчить про те, що насправді є дуже багато покинутих тварин і кількість їх збільшується. Тому важливо продовжувати роботу.

Previous articleРізьблені, з медової вощини чи з воску у формі писанки: свічки від житомирських майстринь до Великодня. ФОТО
Next articleБезробітних житомирян залучатимуть до громадських робіт – прибирання цвинтарів

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here