Home Місто Для опалення будинків на Житомирщині, використовуватимуть торф замість газу

Для опалення будинків на Житомирщині, використовуватимуть торф замість газу

111

Стан підготовки регіонів до нового опалювального сезону та реалізацію житлових програм обговорили учасники селекторної наради під головуванням віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула.

Про це повідомляє радіостанція "Житомирська хвиля".

Звітуючи про вже проведену роботу, голова облдержадміністрації Сергій Рижук розповів, що на сьогодні у котельнях Житомирщини замінено 23 котли з переведенням їх на альтернативні види опалення.

Кожен котел за рік економить до одного мільйона кубів природного газу:

"В нас 400 мільйонів тонн надзвичайно якісного торфу. І ми можемо вже в цьому році мільйон тонн дати. І ми точно виконаємо завдання Президента України – вдвічі зменшити використання газу – і не колись, а, як кажуть, сьогодні-завтра. Я впевнений, що це буде зроблено. Запас вугілля зробили, перевірка водогінних мереж іде за графіком так, як і підготовка житлових будинків", доповів голова ОДА Сергій Рижук.

"Це абсолютно психологічний момент. Люди не йдуть, бо ще до нас уже було кілька випадків, коли новобуди не добудували, а гроші розікрали. Тому люди розчарувалися у цьому. Так, як, наприклад, будинок по вулиці Щорса, 155. Зараз Мінрегіонбуд виділяє на його добудову гроші, тож ми сподіваємося закрити цю тему і  тоді почати переконувати людей, щоб вони брали участь у різних програмах з доступного житла", наголосив він.

Сергій Рижук підкреслив, що наразі в області значно краще розвивається програма індивідуального житлового будівництва. І додав, що до кінця року усі проблемні питання, що стосуються реалізації державних житлових програм в області, буде вирішено.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here