Home Місто Пожежні диверсії на Житомирщині: генерал СБУ розповів, що росіяни могли найняти місцевих...

Пожежні диверсії на Житомирщині: генерал СБУ розповів, що росіяни могли найняти місцевих мешканців

246

На Житомирщині з 16 квітня вирують найбільші за 24 роки лісові пожежі в Україні. За даними Житомирської ОДА, вогонь знищив у регіоні вже 43 нежитлових і 38 житлових будинків, а нанесену екосистемі регіону шкоду ще доведеться оцінити.

Про це пише Житомир.Online.

Міністр МВС Арсен Аваков заявив про початок антидиверсійної операцї у лісі, а радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив, що це спроба дестабілізації ситуації. За його словами, все вказує на те, що це могла бути заздалегідь продумана кампанія, з розрахунком напрямку вітру.

Диверсійна група означає підрозділ спеціального призначення, що використовується для розвідки і диверсій у тилу противника у воєнний і передвоєнний час з метою дезорганізації тилових установ. Фактично Міністерство внутрішніх справ визнало причетність держави-агресора до масштабних пожеж на Житомирщині.

Генерал-майор СБУ, екс-заступник голови Служби безпеки Віктор Ягун розповів Житомир-Online, що є багато підстав вважати, що це спланована Росією диверсія.

Якщо це підготовлена група, яка зайшла на територію України через кордон і здійснює диверсійні дії, то вона має бути ретельно підготовлена та її, насправді, буде дуже важко виявити”, – розповів Віктор Ягун.

“Але диверсійна група необов’язково має складатися з іноземців. У нас багато безробітних, асоціальних людей, які не мають можливості якось прожити. І якщо їм запропонують якусь винагороду за таку діяльність, то таких людей буде набагато важче спіймати, ніж іноземну диверсійну групу. Вони легко розчиняються серед місцевого населення, і виявити їх буде дуже складно. Дати таке зайдання через інтернет набагато простіше та дешевше, ніж відправляти групу диверсантів”, – пояснює генерал-майор СБУ.

Віктор Ягун зазначив, що пожежі на Житомирщині дуже негативно вплинули не екологію та господарство регіону.

“Дуже багато людей і до сьогоднішньої кризи не мали багато можливості заробляти, а ці райони (де вирують пожежі – Ред.) на Житомирщині вважаються депресивними. І знищення цієї території негативно буде відбиватися не тільки на екології, але й на безпосередньо місцевому населенні. Потрібно врахувати знищення сільських угідь та потребу держави якось компенсувати та зняти напруження у цьому регіоні. Це так само негативно буде відбиватися на економіці регіону”, – пояснив він.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here