Home Місто Карантин – це війна світоглядів, – Олена Галагуза

Карантин – це війна світоглядів, – Олена Галагуза

251

Карантин, у якому зараз вже другий місяць живуть люди, потроху змінює світогляд та вчить поважати один одного. Ці зміни даються важко і далеко не всім, але все ж відбуваються.

У цьому переконана житомирянка, депутат обласної ради Олена Галагуза.

«Обговорювали із братом по духу карантин. Я можу жити без салонного манікюру, насолоджуюся спортивним одягом, як ніколи, бо наразі це найкраще, на мою думку, для комфорту. Про велосипед годі говорити.

Не оминули й походеньки до крамниць, як люди дотримуються соціальної дистанції. «Ти розумієш, чому у совку заганяли всіх людей у гуртожитки, де все спільне. Тому їм важко вийти із цього стану», – каже брат по духу. Я поділилася враженнями, як взяла у руки гілочку бананів, а з-під моїх рук визирала жінка. Вона нахилилася. Я отетеріла, хоча вона могла почекати лічені секунди, але ж їй кортіло просто схопити, не зважаючи на відстань між нами. Місяць тому у черзі попросила покупця, щоб відійшла на кілька кроків. Вислухала тут, у Житомирі, німецькою добірну лайку на музичному фоні у своїх навушниках і підтакування поруч: «У нас уже тут єсть бальниє».

Так, ми усі різні. Просто колись тих, хто хоч якось візуально у поведінці та манері спілкування вирізнявся, називали буржуазними націоналістами. Вирок приписували і тим, хто гадки не мав, що таке націоналізм, але був вихованим, трішки естетом, міг писати, творити, робити те, що не притаманно багатьом. Межи очі, поперед батька в пекло, грубіянство так звані буржуа не сприймали, а походили вони здебільшого із сільської місцевості.

Війна світоглядів триває, не наскільки довше/краще миємо руки, а чи готові до внутрішніх змін, взаємоповаги. Одне з моїх улюблених слів англійською є privacy. Я б об’єднала усі можливі переклади у словосполучення «особистий простір». Privacy стосується і перебування поруч, і спілкування. Вірус швидко не зникне, але уже вчить рахуватися із простором інших», – розповіла Олена Галагуза.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here