Home Місто Машковський каже, що в Олевську можна ”побудувати маленьку Швейцарію”

Машковський каже, що в Олевську можна \”побудувати маленьку Швейцарію\”

123

Голова Житомирської ОДА Сергій Машковський 23 липня під час своєї звітної прес-конференції за період роботи на цій посаді, відзначив, що в області зупинено промисловий видобуток бурштину з використанням помп та за участю кримінальних елементів.

Він розповів, що разом з правоохоронцями виїздив у Олевський район, де побував у населених пунктах, які найбільше потрепали від незаконного видобутку бурштину. Блокпостів уже ніде нема. Втім, й досі продовжують копати вручну місцеві мешканці. Після спілкування з ними Машковський ще раз пересвідчився, що необхідно якомога швидше вирішувати цю проблему законним шляхом. Для того, аби люди не йшли копати, їм необхідно дати альтернативу.

Закон, що регулюватиме усі питання із видобутку, за словами Машковсього, копачі так само чекають. Вони готові сплачувати в державу податки, адже раніше повинні були щоденно платити від 300 гривень за можливість копати на певних ділянках  бандитам, що "кришували" цю діяльність.

Водночас голова ОДА зауважує, що з тими грошовими потоками, які наразі присутні в Олевському районі, там можна "побудувати маленьку Швейцарію". Сприятиме розвитку регіону саме узаконений видобуток бурштину.

"Треба перевести це все у легальне русло. Люди кажуть: "Ми готові, дайте нам закон". Сьогодні буде не правильно боротися з цими селянами, які виходять на бурштин, щоб прогодувати родину, вдягнути чи зібрати дітей до школи. Робота триває, але я чітко можу заявити, що в Олевському, Лугинському, Овруцькому та Коростенському районах, промилсового видобутку не ведеться. Ми їздили без попередження і перевіряли самі разом із начальником УМВС в Житомирській області. Поїдьте ви і самі побачите", – зауважив Сергій Машковський.

Також він нагадав, що справа із побиттям олевського активіста Олександра Ніколайчука, який неодноразово заявляв про бурштинову мафію, знаходиться на особистому контролі. Наразі вже затримано трьох підозрюваних, яким завтра оголосять запобіжний захід.

Юлія ДЕМУСЬ

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here