Home Місто «Ми доведемо, що інклюзивна освіта в Україні – можлива», – Марина Порошенко...

«Ми доведемо, що інклюзивна освіта в Україні – можлива», – Марина Порошенко у Житомирі

172

На базі Житомирського національного агроекологічного університету 2 червня провели спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати», учасниками якого стали 120 директорів, завучів шкіл та управлінців в галузі освіти області.

«Ми є одним із найбільших навчальних закладів регіону, де навчаються діти із міст та сільської місцевості. На сьогоднішній день створено рівні умови для всіх. Серед наших студентів та випускників є люди з особливими потребами, – пояснює ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Свого часу їх підтримали батьки, друзі, вчителі і це стало поштовхом не зупинятися на досягнутому, повірити у себе та свої сили. Вони здобувають освіту за обраною спеціальністю, мають гарні успіхи у навчанні, проявляють себе у культурному, спортивному та соціальному житті університету. Зокрема, обирають економічні спеціальності, правознавство, менеджмент. Варто також зауважити, що в агроуніверситеті допомагають фахівцям БФ «Берегиня Полісся» – надають коней для проведення занять по реабілітації дітей з особливими потребами за допомогою іпотерапії. Ми відкриті до співпраці і заявляємо про свою готовність працювати із такими особливими дітьми, але перший крок на шляху до цього має зробити школа. Власне, цей тренінг і покликаний допомогти керівникам навчальних закладів зрозуміти своє важливе місце у процесі соціалізації та адаптації дітей з певними вадами».

Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, проректор Іван Мартинчук та інші викладачі ВНЗ також приєдналися до тренінгу, в рамках якого учасникам розповідали про законодавчі аспекти інклюзивної освіти в країні, можливості для реалізації цих норм, а також ділися досвідом керівник столичної школи, де навчається 92 дитини з особливими потребами.

На захід також завітала дружина Президента Марина Порошенко, за підтримки фонду якої такі тренінги пройшли у Києві, Запоріжжі, Вінниці та Харкові, а у Житомирі – заключний. Вона наголосила, що за цей час вдалося навчити 550 учасників.

«Будемо сподіватися, що вже з 1 вересня у наші школи підуть сотні діток з особливими потребами. Разом з вами ми доведемо, що інклюзивна освіта в Україні – можлива, – звернулася Марина Порошенко до присутніх. – Усі разом ми робимо дуже важливу справу, яка потрібна не лише дітям з особливими потребами, а й всім нам, бо здатність сприймати не таких, як ти сам – вагомий показник рівня свідомості нації. »

За допомогу Марині Порошенко подякувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка також приїхала у Житомир поспілкуватися з освітянами, дізнатися про їхні проблеми, а найперше – особисто наголосити на необхідності впровадження інклюзивної освіти у навчальних закладах регіону.

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here