Home Місто Мінус 11° як мінус 21°: чому людина відчуває більший мороз, ніж він...

Мінус 11° як мінус 21°: чому людина відчуває більший мороз, ніж він є

188

Через вітер і вологість температура повітря на градуснику може бути одна, а відчуватися інша. Наприклад, -11 градусів відчувається як -21.

Деякі щоранку у своєму телефоні можуть побачити не лише справжню температуру, а й ту, яку відчуває організм.

Про це йдеться 12 лютого в сюжеті ТСН.19:30.

"Один показник температури він не зовсім інформативний", – зазначає керівник відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометцентру Владислав Білик.

Все починається з метеорологічної станції. Технік-метеоролог першої категорії Лариса Журавель щотри години цілодобово вимірює показники, які впливають на температуру: метеорологічна дальність видимості, хмари, кількість і види хмар, висота, температура повітря, вологість повітря, напрям та швидкість вітру, тиск, кількість опадів.

Читайте також: Снігопади завершаться, прийдуть люті морози: як зміниться погода у Житомирі

Навіть шар снігу має значення. Його на станції розчищати заборонено. За словами Лариси, для того, щоб не порушувати природу снігового покриву.

Всю цю інформацію передають у Гідрометцентр з точністю до хвилини. Синоптики наносять це на карти і вираховують, коли і звідки прийде циклон.

"Якщо температура дуже волога, от, скажімо, в Сибіру морози по 40 градусів і люди не відчувають їх, тому що дуже сухе повітря. Там вологість 20-30% і люди, скажімо так, відморожують вуха, ніс і не відчувають цього холоду", – каже Владислав Білик. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here