Home Місто На Лугинщині металошукачі розгерметизували військову шахту

На Лугинщині металошукачі розгерметизували військову шахту

102

Те, що колись охороняли за сімома замками в Лугинському районі, тепер стало доступне кожному.

Мова йде про шахтно-пусковий ракетний комплекс стратегічного призначення,  на який раніше потрапити було неможливо. Всі ховалося за величезним металевим парканом з колючим дротом, а сама територія ретельно охоронялася. Зараз побувати в колишній секретної військової частини може будь-хто. Хоча військові і законсервували об’єкт три десятиліття тому, шукачі металу без особливих зусиль його розгерметизували.

Про це повідомляє газета "20 хвлиин" із посиланням на "ЭХО".

Балістичні ракети давно вивезли з тутешніх місць, але фахівці і жителі довколишніх сіл вважають, що всередині могло залишитися небезпечне ракетне паливо і розкрита шахта працює, як бомба сповільненої дії.

Колишній військовослужбовець Олександр Мосійчук колись служив на цьому секретному об’єкті.

– Раніше тут без спеціальних костюмів і протигазів не можна було ходити, – згадує Олександр Мосійчук. – Хоча основне вивезли, під землею в спеціальних капсулах може зберігатися пусковий пальне для міжконтинентальних ракет. Ця суміш могла потрапити в шахти, які зараз заповнені водою. Коли шахти були сухі, вони не несли великої загрози. Але якщо вода з шахт якимось чином потрапить в колодязі жителів, це може обернутися катастрофою не тільки місцевого масштабу.

– До якої точки сьогодні добралася вода, не знає ніхто, – продовжує Олександр Мосійчук. – На території колишньої військової частини сотні підземних ходів. Куди ведуть численні лабіринти і скільки приховують в собі небезпек, невідомо навіть військовим.

– У ті часи, коли комплекс повноцінно існував, з його боку іноді проглядався жовто-сизий дим, – пригадує голова сільради Великий Дивлин Зоя Саидова. – Населення попереджали, що в такі дні виходити з дому не можна. Навіть заборонялося відкривати кватирки. Ця територія досі перебуває на балансі Міністерства оборони. Ми неодноразово зверталися до міністерства з проханням обстежити покинуті шахти і вивезти всі небезпечні речовини. Проте до цих пір від військових ні слуху ні духу.

Екологи у свою чергу пояснюють: для того, щоб тут все ретельно дослідити, потрібні кошти. Крім того, сама колишня військова частина належить Міноборони, значить, потрібно ще й дозвіл на обстеження. Тим часом місцеві жителі села тільки й говорять, що про високу смертність, і всі свої біди пов’язують з небезпечним сусідством.

В це й же час шукачі металобрухту періодично відкачують воду з шахт, а потім витягують метал. Глибина штолень близько 40 метрів, в кожній шахті сотні тонн металу. І це тільки кольорового. Тому металошукачі й далі будуть сюди заглядати.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here