Майдан «Мистецькі ворота», просто «Мистецькі ворота», ВДНГ чи «Виставка», – так у Житомирі прийнято називати простір навпроти ТРЦ «Глобал» по вулиці Київській неподалік від автовокзалу.

З центральної дороги видно арку, а за нею знаходяться алеї з лавками, дитячий та спортивний майданчики, декоративні насадження і конструкції,  по обидва боки –  багатоповерхова житлова забудова. Саме туди журналісти «Першого житомирського інформаційного порталу» завітали в обідню пору 24 травня та підготували тематичний фоторепортаж у рамках рубрики «На районі».

Отож, відомо що до середини 20 століття на цьому місці була заболочена територія річки Мала Путятинка. Згодом  болото осушили і у 1950-х роках тут постала обласна виставка досягнень народного господарства – комплекс павільйонів, кінотеатр «Урожай», парк з двома штучними водоймами, вхідна брама і скульптури. Виставка діяла близько десяти років, а ще через 20 тут почали будувати житлові будинки, хоча у планах був парк культури й відпочинку, молодіжний комплекс.

Читайте також: На районі: Монумент Слави та Голова Чацького на Корбутівці у Житомирі. ВІДЕО

 З того часу збереглася вхідна брама і  кілька павільйонів, між якими сформували внутрішньоквартальний пішохідний майдан із зоною відпочинку (пролягає шлях жителів будинку від зупинок громадського транспорту і до центральної вулиці).

Сама ж назву  – майдан «Мистецькі ворота» з’явилася у 1992 році. В мережі можна знайти обгрунтування, що ця назва пояснюється розташуванням у приміщеннях павільйонів художньої майстерні Житомирської організації Нацспілки художників України.

До слова, нині павільйони знаходяться у різному стані, в одному з них активно ведуться ремонтні роботи, решта –  зачинені від сторонніх, а в колишньому кінотеатрі «Урожай», судячи з вивіски, облаштували Дім молитви.

Читайте також: На районі: бульвар Польський по вулиці Захисників України і каскадні сходи до Камʼянки у Житомирі. ВІДЕО

Також нагадаємо, що «Мистецькі ворота» реконструювали два роки тому (прокладання електрики, нова плитка, клумби і т.д). Ще років 15-20 тому в закинутих павільйонах можна було знайти фрагменти скульптур, а сама територія була закинута і захаращена сміттям.

  Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here