Home Місто На районі: Монумент Слави та Голова Чацького на Корбутівці у Житомирі. ВІДЕО

На районі: Монумент Слави та Голова Чацького на Корбутівці у Житомирі. ВІДЕО

1402

Продовжуємо наші мандрівки весняним містом і цього разу рубрика «На районі» завела журналістів «Першого житомирського інформаційного порталу» на береги Тетерева у Житомирі, де знаходиться Монумент Слави, а поруч, якщо спуститися ближче до річки – дамба і оглядовий майданчик біля неї,   за ними – скеля Голова Чацького.

Цю місцину прийнято називати «українською Швейцарією». Локація  – мальовнича й неймовірно гарна у будь-яку пору року, тут відчувається мінімальне втручання комунальників, тому збереглася недоторкана природна краса. З пагорба відкривається вигляд на Шодуарівський парк, видно центр міста із куполами храмів та частково приватну забудову мікрорайону Корбутівка.

Читайте також: На районі: фонтан «Космонавт» на Польовій у Житомирі. ВІДЕО

Скелі і кам’янисті виступи заросли густими деревами, а подекуди й чагарниками. Дістатися до оглядового майданчика можна імпровізованими стежками і крутими схилами й сходами між кущів, але треба пересуватися обережно, аби не спіткнутися і не зірватися вниз. Якщо запланували теж побувати тут – одягайте зручний одяг та взуття. До речі, є можливість під’їхати на авто максимально близько до оглядового майданчика.

По обидва боки від спуску в цю пору квітне багато трав і дикоросів, все навколо заповнює аромат акації і звук води, яка зривається вниз по дамбі. Деякі відпочивальники лишають після себе сміття, у кількох місцях –  сліди багаття. У будній день нам вдалося зустріти лише кілька пар – вирішили прогулятися, позасмагати чи поїсти суші у затінку.

Читайте також: Тихий весняний вечір у парку «Крошенський» в Житомирі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Нагадаємо, що Монумент Слави, до якого з різних сторін ведуть сходи та алеї від центральної вулиці, відкрили у Житомирі в 1979 році. Обрали  для встановлення одну з найвищих точок міста. Монумент (скульптори –  І. Коломієць і Г. Хусид, архітектори –  І. Іванов, А. Ігнашенко) являє собою високу масивну колону (без фундаменту, притягнута десятками струн арматури до скелі) циліндричної форми, висічену з житомирського лабрадориту, на якій установлена скульптурна композиція, а на гранітному постаменті викарбувані назви частин Радянської армії, партизанських з’єднань і загонів, підпільних організацій, прізвища воєначальників, командирів, керівників підпілля. Біля монументу горить «вічний вогонь», а навколо  –  парк. Свого часу була традиція, коли житомиряни у день весілля їхали покладати квіти до «вічного вогню» і фотографуватися у березах біля Монументу Слави.

Скеля Голова Чацького  (назва вперше вживається у ХІХ столітті й за легендою пов’язана із козаком, який загинув у водах Тетерева, але також свого часу у місті було два провулки, присвячені  Тадеушу Чацькому – знаному польському просвітникові, завдяки якому було створено Волинську гімназію у Житомирі, а на її базі засновано  Житомирський державний університет ім. І. Франка) –  геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Статус надано 1967 року. Створена з метою охорони мальовничої монолітної скелі, складеної сірим гранітом.  Скеля розташована на лівому березі річки Тетерів, має вигляд профіля обличчя людини і  висоту близько 30 метрів над рівнем води Житомирського водосховища. Разом з сусідніми скелями утворює прямовисну стіну, завдовжки близько 120 метрів.  Голову Чацького зображують на різній сувенірній продукції, а  ще сюди їдуть туристи і  полюбляють відпочивати місцеві.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here