Home Місто На Житомирщині кількість забруднених радіацією зон може зменшитись

На Житомирщині кількість забруднених радіацією зон може зменшитись

106

На Житомирщині обговорюють питання перегляду зон радіоактивного забруднення.

В ході проведення дозиметричної паспортизації було з’ясовано, що середня щільність забруднення радіонуклідами й дози опромінення в населених пунктах, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, не перевищують норм.

Зараз на Житомирщині планують змінити зон радіо забруднення.                  

Для прикладу, у Новоград-Волинському районі є 36 населених пунктів, які відносяться до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З них до зони гарантованого відселення – 8 населених пунктів; до зони посиленого радіоактивного забруднення – 28 населених пунктів. В районі проживає 11210 громадян, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС, йдеться у повідомлені Новоград-Волинської РДА.

Обстеження свідчать, що рівень радіоактивного забруднення суттєво зменшився.

Жителі кількох населених пунктів Коростенського і Народицького районів рік тому виходили з ініціативою зміни статусу із зони безумовного (обов’язкового) відселення до зони гарантованого добровільного відселення за умови залишення їм пільг для другої зони та прийняття урядом програми пріоритетного розвитку населених пунктів, які будуть переводитися із другої в третю зону. Рішення поки що не прийняте.

На території області до зони безумовного (обов’язкового) відселення віднесено 63 населених пункти.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here