Home Місто На Житомирщині планують об’єднати всі населені пункти у 4 повіти

На Житомирщині планують об’єднати всі населені пункти у 4 повіти

Як проходитиме об’єднання територіальних громад у Житомирській області, які його особливості, як створити дієздатну об’єднану громаду – про ці та інші питання розповідав під час розширеної наради з керівниками районів експерт Реанімаційного пакету реформ та представник експертної ради з питань децентралізації Юрій Ганущак.

Так, децентралізація базується на трьох важливих аспектах:
– розмежування повноважень між державою і місцевим самоврядуванням;
– реформа адміністративно-територіального устрою, тобто створення дієздатних адміністративно-територіальних одиниць;
– фіскальна реформа – підведення ресурсів під повноваження органів влади, які створюються в адміністративно-територіальних одиницях.

Зокрема, щодо об’єднання територіальних громад, то до 27 квітня 2015 року голови райдержадміністрацій мають підготувати проекти планів об’єднання територіальних громад, за якими буде сформовано Перспективний план області.

Громади, які об’єднаються відповідно до Перспективного плану до 15 липня цього року, можуть розраховувати на додаткові кошти з державного фонду регіонального розвитку для власних потреб.

На території Житомирщини очікується об’єднання населених пунктів у 4 повіти (райони), повідомляє прес-служба ОДА.

Всі, хто об’єднаються в межах перспективного плану, отримають делеговані повноваження на освіту, охорону здоров’я та ін., на фінансування чого отримають субвенцію.

Об’єднані громади в межах районів обиратимуть старост. Вплив старости на життя громади буде ширший, ніж у нинішніх голів РДА. Планується, що староста буде членом виконавчого комітету об’єднаної громади.

Так у кожній громаді мають бути такі установи органів виконавчої влади, як міліція, державне казначейство, санітарно-епідеміологічний та ветеринарний контроль, соціальний захист населення, протипожежна безпека, реєстрація речових та цивільних прав, пенсійний фонд.