Home Місто На Житомирщині триває процес оптимізації шкіл

На Житомирщині триває процес оптимізації шкіл

198

В Житомирській області зараз працюють над вирішенням питань малокомплектних шкіл. Адже окрім того, що такі заклади затратні для бюджету, вони ще й не забезпечують якісної освіти.

Про це інформує прес-служба ОДА.

Проблема малокомплектних шкіл виникла через зменшення кількості школярів: з 2003 року учнівські контингенти зменшились на 58 тис. учнів. За останні 10 років показник щодо кількості учнів, яких навчає 1 учитель, знизився з 9,75 до 6,95.

Відповідно, у рази зростають видатки на навчання 1 учня. Якщо середній норматив у повнокомплектних школах становить 8,898 тис.грн. на утримання одного школяра, то у малокомплектних – у 3,3 рази вищий (29,3 тис.грн.). При цьому якість освіти він не підвищує.

Тому оптимізації навчальних закладів не уникнути. За розрахунками, закриття однієї малокомплектної школи заощадить бюджету від  100 до 760 тис.грн. в рік. Учнів із таких закладів переводитимуть до найближчих шкіл та забезпечуватимуть перевезенням.

Станом на 15.06.2015 року на Житомирщині вже оптимізовано 37 шкіл. Попереду – розгляд питань на сесіях місцевих рад стосовно ще 39 малокомплектних навчальних закладів.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here