Home Місто На Житомирщині в спустілих селах будують екологічне житло

На Житомирщині в спустілих селах будують екологічне житло

341

Як зберегти природу, відновити кращі землеробські традиції українського села і сімейні цінності? Цим питанням присвячена інформаційно-просвітницька кампанія, яку поводить в області громадська організація "Народний рух захисту землі". З початку року декілька семінарів було організовано в різних районах області за участі науковців, місцевих органів влади, приватних підприємців-аграріїв і людей, які бажають зайнятися екологічним землеробством. Під час круглих столів обговорювалися досвід і перспективи створення Родових поселень як один із шляхів комплексного відродження сільських територій.

На Житомирщині зараз діють близько десяти таких поселень, частина з яких розміщена на території спустілих селищ. Основний принцип у тому, що кожна родина бере в обробіток щонайменше 1 га землі, будує там екологічне житло і застосовує екологічні методи обробітку землі. Фактично створюється самовідновлювана система, яка має повністю забезпечувати сім’ю всім необхідним: продуктами харчування, цілющими травами та енергією життя. Такий простір називається Родове Помістя.

Цього разу однодумців до себе запрошують жителі екопоселення "Простір Любові", що у селі Лагульськ Новоград-Волинського району. Зустріч проходитиме там з 14 по 16 серпня. В програмі першого дня пропонується презентація поселень, які створені в Житомирській області та за її межами. 15 серпня для всіх бажаючих влаштують екскурсію в поселенні «Простір Любові», місцеві жителі ділитимуться власним досвідом організації Родових Помість. 16 серпня на обговорення учасників виносяться питання ноосферної освіти. В програмі також майстер-класи, ігри, обмін досвідом, відродження народних звичаїв і традицій.

Джерело: Житомирська хвиля


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here