Home Місто Найдорожчим містом світу визнали швейцарський Цюріх

Найдорожчим містом світу визнали швейцарський Цюріх

160
0
Швейцарський Цюріх посів перше місце в рейтингу найдорожчих міст світу. Минулорічний лідер – Токіо – опинився на другому місці.
 
Такі результати дослідження Economist Intelligence Unit, який щорічно складає звіт The Worldwide Cost of Living, пише Gazeta.ua.
 
Третє місце в рейтингу зайняла Женева, четверте – Осака, п’яте – Осло. До десятки також увійшли Париж, Сідней, Мельбурн, Сінгапур і Франкфурт.
 
Велику частину місць у десятці займають японські, швейцарські та австралійські міста. На думку експертів, це може бути пов’язано зі зміцненням місцевих валют в умовах кризи – розрахунок вартості життя проводиться в доларах.
 
Українські міста не увійшли в десятку самих дорогіx. Москва зайняла 42-е місце.
Останнє, 130 місце в рейтингу займає пакистанський Карачі, а передостаннє – Мумбаї. Повний список в прес-релізі не наведено.
 
У звіті аналізувалися дані по 160 продуктів і послуг, що продаються в містах. У прес-релізі дана порівняльна вибірка лише трьох продуктів: хліба, рису і бензину.
Фахівці The Economist заявили, що порізаний на скибочки кілограмовий батон хліба в Росії коштує $ 7,57.
 
Ще рік тому хліб у столиці Росії коштував $ 6,19, п’ять років тому – $1,79, а 10 років тому – $0,73. Вартість рису в Москві оцінили в $2,25, а літр бензину – в $0,96.
 
За цим показником Росія посідає одне з останніх місць в світі – дешевше бензин тільки в Мехіко ($ 0,77).
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here