Home Місто Один день із життя ВПО: у Житомирі відкрилася фотовиставка

Один день із життя ВПО: у Житомирі відкрилася фотовиставка

386
0

У Житомирі 12 червня відкрилася виставка фотопроєкту молодого фотографа Максима Вознюка – “Один день з життя ВПО”.

Фотограф таким чином показав проблеми, з якими зіштовхнулися переселенці під час адаптації до нового життя. 

Максим Вознюк поділився, що його основним бажанням було дізнатися історії цих людей, як вони впорядковували своє життя на новому місці, і спробувати відобразити це за допомогою своїх фотографій.

«Мені було цікаво дізнатися, як живуть ВПО в Житомирі, як вони пристосовуються тут. Дізнатися їхні історії про те, як вони переселялися з окупованих територій. Як російські війська до них ставились на окупованих територіях. Основна задача полягала показати у репортажному стилі. Потрібно було слідкувати за їхнім життям, ходити за ними та фотографувати їх. Я попередньо домовлявся з ними про місце та час, і ходив фотографувати буденне життя. Похід до прозорого офісу чи прогулянка у парку», – розповідає фотограф.

Одним з тих, кого Максим фотографував, був 18-річний Георгій. Юнак сам з Нікополя. Він згадує, що перші обстріли міста сталися 17 липня, коли він перебував у лікарні. Хлопець каже, що першим від обстрілів постраждав район, де був розташований медичний заклад. Саме тоді батько Георгія вирішив евакуювати його з цього міста на більш безпечну територію.

«Переїхати я вирішив після перших обстрілів Нікополя. Спочатку думали переїхати до Дніпра, але потім виникло питання щодо навчання. Мені сподобалася Житомирська політехніка, я надіслав документи і приїхав до Житомира. Звикати до нового місця завжди складно. В Житомирі мені пощастило, і все пройшло більш-менш. Знайшлися люди, які допомогли, а місто відносно невелике, все необхідне поруч, при потребі тут можна знайти все», – ділиться своєю історію переселенець Георгій Прудков.

Вчитель Максима, відомий житомирський фотограф Леонід Шевчук, стверджує, що репортажна фотографія є однією з найскладніших форм у творчій фотографії. Він пояснює, що особливість цього жанру полягає в роботі з людьми та умінні пристосовуватися до реальних умов тому впевнений що Максиму було складно але як він вважає хлопець упорався зі своїм завданням.

«Моя допомога полягала лише у пошуку та продумці сюжетів, а далі все інше – це реалізація самого фотографа. Скажу вам відверто, що задоволений на 100% тією працею, яку він зробив. Складність полягала ще в тому, що тут треба було домовлятися та пристосовуватися до людей. Хтось захворів, у когось не вийшло, прийшов на зйомку а тут дощ. Час, в якому ми живемо, диктує свої умови, тому у Максима цей проект зайняв 3 місяці», – розповів Леонід Шевчук фотограф та викладач уроків з фотографії.

На виставці представлені 33 роботи фотографа, на яких зображено три різні сім’ї, що були змушені покинути свої домівки та рятуватися від війни, розпочатої росією. Виставка триватиме до 21 червня у Домі української культури.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here