Home Місто Особливості вишивки на Житомирщині

Особливості вишивки на Житомирщині

2100

Українська вишиванка — самовираження українського народу, вона є відображенням цінностей, традицій, культури та історії.

У давнину українці виражали себе завдяки вишитим на чоловічій або жіночій сорочці візерункам. Носили повсякденні та святкові сорочки. У кожному регіоні країни жила певна етнічна група, яка мала притаманні своїй місцевості візерунки та традиції.

Історія вишивки на території сучасної Україні бере початок ще до нашої ери. Про неї згадував Геродот та чимало мандрівників. Люди протягом століть створювали та удосконалювали різні техніки вишиття. Кожен орнамент на сорочці був не просто так, а мав особливе місце, значення та магію, оскільки українці вірили, що той чи інший візерунок несе певну захисну силу від біди та нечистої сили. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника.

Споконвічні ліси й болота українського Полісся, його ландшафти та кліматичні умови, віддаленість від про­мислових і культурних центрів зумовили збереження на українських землях найдавніших елементів у народ­ному мистецтві.

Дрібний хрестик та "занизування" — так вишивають на Житомирщині. Червоний з чорним або синім кольором повністю вкривають рукав сорочки. Найпоширенішим мотивом є розетка та ритмічний повтор простого візерунка – ламаних ліній, восьмикутних зірок, ромбів та іншого.

Джерело: 24tv.ua

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here