Home Місто В Житомирі пенсіонерки шиють білизну, подушки та рукавиці для бійців. ФОТО

В Житомирі пенсіонерки шиють білизну, подушки та рукавиці для бійців. ФОТО

128

За місяць 12 житомирських бабусь пошили більше 100 пар  білизни для десантників 95 бригади, які наразі перебувають в зоні АТО на Сході країни.

Про свою роботу волонтерки розповідають скромно і кажуть, що допомагають хлопцям, чим можуть. Для них головне,  аби усі українські воїни поверталися живими до своїх рідних, а завдання кожного на мирній території – підтримувати їх .

У приміщенні по вулиці 1 Травня за кількома швейними машинками сидять пенсіонерки. Їх вік від 55 і аж до 80 років. Про свої домашні клопоти чи проблеми зі здоров’ям вони забувають, коли беруться шити труси, рукавиці і подушки для захисників.  Кажуть, що у  такій компанії збиралися ще до початку подій на Сході України. Тоді спілкувалися, ділилися захопленнями, щось створювали, а ще провідували і доглядали інших людей похилого віку. 

"Саме такою була діяльність відділення ВБО "Турбота про літніх" ще кілька місяців тому, – розповідає  виконуючий директор  підрозділу  організації у Житомирі Таїсія Войцехівська. – А потім наші бабусі загорілися ідеєю бути корисними і взялися шити білизну. Матеріали необхідні шукали самі, люди нам подарували машинки. Не нові, тому деякі довелося ремонтувати. Зараз не відмовимося хіба від нової машинки. Не усі вміють чи можуть  шити, тому розпускають речі на нитки, з яких на зиму будемо плести теплі шкарпетки для бійців. Також віднедавна ще шиємо подушки. Такі маленькі і зручні, щоб хлопці могли з собою брати. Танкісти просять менші, водії – більші. До всіх дослухаємося, враховуємо побажання. На кожній подушці шиємо кишеньку, а туди кладемо освячений хрестик або сигарети. У комплект із трусами кладемо шкарпетки. Ось почали із джинсів шити рукавиці для артилеристів. Хлопці кажуть, що добре виходить. Якщо штани хороші, то залишаємо основу під шорти, які віддаємо у військовий госпіталь, а решту – на рукавиці. Хтось тут шиє, а деякі беруть роботу додому. Скільки вистачає сил, стільки і шиємо".

На столі та дивані волонтерки порозкладали пакунки – це чергова партія допомоги для 95 бригади. Хлопцям, які приїхали її забирати, бабусі демонструють свої вироби. У подарунок передають бандани та балклави, які теж шили самі і тепер готові вислухати зауваження військових. Десантники приміряють подарунки і дають "добро". До автомобіля бабусі їх проводжають із побажаннями "Повертайтеся живі. Живіть і насолоджуйтесь життям. Від душі – все на фронт".

Таїсія Войцехівська відзначає, що у волонтерок пенсія не велика, але вони шукають можливість допомогти іншим способом. Разом з тим, організація зверталася за фінансовою підтримкою до посадовців. Відзначають, що Сухомлин, Цимбалюк і депутат Неля Ковалюк їм не відмовили, а от решта ніяк не відреагувала на прохання й досі.

"До нас приходять люди – несуть якусь тканину, речі, з яких можна шити рукавиці чи подушки. Це не заможні люди, звичайні такі. Ми не просимо: "дайте нам гроші". Працюємо безкоштовно. Головне, аби був матеріал. Нитки, тканина, резинки, наповнювачі для подушок – це треба постійно. У нас волонтерках 74, 76 років, а вони живчики. Ходять, шукають якісь кошти, звертаються до депутатів. Допоможіть не бабусям цим, а хлопцям, які там рік воюють. Нам не треба слави, ми все це робимо заради наших дітей, які стоятимуть до перемоги", – додає Войцехівська.

Бажаючі допомогти можуть звернутися за телефоном – 097 57 87 767.

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомисрького в соцмережі

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here