Home Місто Подивитись, як у Корнині з болота тягнуть танка, зійшлося усе село

Подивитись, як у Корнині з болота тягнуть танка, зійшлося усе село

184

Залишки танка Т-34, знищеного під час війни, дістали з-під землі на Житомирщині. Пошуковці кажуть: виявлену знахідку вони врятували від мародерів, які планували здати унікальний історичний експонат на металобрухт. Тепер цінність передадуть Національному військово-історичному музею України, передає «5 канал».

На залишки радянського танка часів Другої світової натрапив 15-річний школяр, який шукав металобрухт поблизу бабусиного огорода у селі Корнин. Правоохоронці про знахідку повідомили пошукові організації

Сергій Вибойчик: «Я не знав, що то башня. Ми почали копати з хлопцями, в морозі стояли, копали. Потом приїхали МЧС, почали шукати снаряди, але ми знайшли снаряда одного, ми гулялися ним, пулі знайшли розірвані».

Ярослав Жилкін, голова правління ВГО "Союз Народна пам’ять": «Ну 10-тысяч – 15 гривен можно выручить с этого металолома, но в данном случаи нельзя сравнивать деньги, потому что это ценнейший экспонат. Это всё-таки та вещь, которая участвовала в освобождении Украины».

Незважаючи на те, що башта танку пролежала у болоті 70 років, вона чудово збереглася, кажуть пошуковці. Розпочавши розкопки, вони натрапили на фрагменти обшивки танку, і залишки боєкомплекту.

Ігор Слюсар, представник всеукраїнської громадської організації " Союз "Народна пам’ять": «Перед тем, как полностью разлетелся танк на куски, в нем детонировал боекомплект. Вероятно, он был забит чуть ли не подзавязку, потому что такой силы мощный взрыв должен быть чем-то обусловлен».

Подивитися на розкопки зібралося усе село. Щоб дістати танкову башту, у село приїхав БТР. Розкопки ускладнювалися болотистою місцевістю, – перша спроба не вдалася.

Сашко Туганбаєв: «Вони спочатку викопали, а потім він великий і так він падає».

Старожили розповідають, наприкінці 1943-го року в село прорвалися три радянські танки. Але їх знищили ворожі літаки. Втім, справжню історію знайденого танку і його екіпажу будуть з’ясовувати історики.

Владислав Таранець, начальник національного військово-історичного музею України: «По номеру, который указан на башне, практически невозможно ничего узнать. Это заводской номер, под которым он выпускался. Нужно устанавливать другим способом – какая бригада здесь воевала. Это запросы в Москву, в архив. Долгая работа на самом деле».

 

 

 

У найближчі дні рештки танку передадуть до Національного військово-історичного музею.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here