Home Місто Пожежники перестануть ”доїти” українських підприємців

Пожежники перестануть \”доїти\” українських підприємців

89
Кабмін з ініціативи Державної інспекції техногенної безпеки (пожежників) може значно скоротити перевірки підприємців. Таким чином, півмільйона компаній можуть зітхнути з полегшенням – принаймні, вогнеборці їх не перевірятимуть.
 
Запропонувати такі нововведення відомство вирішило через тотальне хабарництво та здирництво перевіряльників та інспекторів, з’ясували журналісти ТСН.
 
Неофіційні тарифи при перевірках дуже різняться. Наприклад, від 50 грн – за неправильно розташовану розетку. До 500 – за батарею, що якась не така, чи кілька тисяч – за перепланування офісу.
 
На розцінки впливає і розташування бізнесу – у престижному районі чи спальному, яка кількість працівників у наймі та, власне, чим займається товариство.
 
У поточному році проти пожежних інспекторів за хабарництво було відкрито понад тридцять кримінальних справ. У Держтехногенбезпеки визнають, що боротьбою з корупцією це назвати важко.
 
"Це – наше горе. Це наш позор, красивішого слова не знайду. Ну, ми їх не виловлюємо – це робота працівники правоохоронних органів. Ми єдине – можемо профілактувати", – заявив голова відомства Ернест Улинець.
 
Такою профілактикою якраз і має скорочення інспекцій, адже не буде перевірок – не буде і хабарів.
 
Нині у списку інспекції – 700 тисяч підприємств. Вони розподілені на три групи – за ступенем пожежної небезпеки. Другу і третю наступного року не перевірятимуть. А кількість найнебезпечніших суб’єктів із першої – скоротять удвічі.
 
Нагадаємо, ще в листопаді голова Державної податкової служби (ДПС) України Олександр Клименко доручив до кінця року скоротити кількість планових перевірок суб’єктів господарювання на 59%.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here