Home Місто П’яних підлітків і тих, хто продає їм спиртне, виловлюють правоохоронці в Житомирі....

П’яних підлітків і тих, хто продає їм спиртне, виловлюють правоохоронці в Житомирі. ФОТО

100

Уже цього року на Житомирщині за продаж дітям спиртного або цигарок позбавлено відповідних ліцензій 5 суб’єктів господарювання, 64 особи притягнено до адміністративної відповідальності за порушення відповідних правил торгівлі та ще 76 – за доведення дітей до стану сп’яніння. Порушено 2 кримінальні провадження за втягнення підлітків у пияцтво.

Герої нашої розповіді жителі Баранівського району Житомирщини. Двом із них по 16 років, а старшому – 20. А зустріли їх працівники райвідділу міліції разом з представниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації під час чергового рейду по виявленню та припиненню фактів правопорушень у дитячому середовищі.

Уже ззовні було видно, що хлопці перебувають у нетверезому стані. Непевна хода, затяжна мова і туманний погляд.

– Ми лише трошки посиділи. Тепер йдемо на дискотеку, – виправдовувався один з парубків. – Ми більш не будемо, це так від нудьги випили.

Як з’ясувалось, хлопців об’єднує одна компанія і одні прагнення. На жаль, у більшості вони пов’язані з обов’язковим атрибутом їх зустрічей – вживанням алкоголю. При чому у нашому випадку – це самогон. Збираються у гаражі або іншому відлюдному місці і перед вечірніми гуляннями, ніби ритуал – розпиття спиртного.

Говорити, що в такому стані прийняті рішення – неадекватні, певно, зайве. Так, хлопці сп’яну полізли красти у чужий дім, сп’яну побили односельчан і тепер усі троє, не дивлячись на юний вік, уже осуджені. Щоправда, з випробувальним терміном.

Цього разу нетверезий стан свідчив проти їх товариша, адже купував і розливав алкоголь, як з’ясувалось, саме він.

– Така ситуація, коли повнолітні втягують молодших у пияцтво, на жаль, типова. – коментує начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Житомирській області Валерій Ратинський – І саме з метою виявлення та припинення таких фактів ми постійно проводимо спеціальні рейди по місцях відпочинку молоді, дискотеках, кафе, барах, а також торгівельних закладах. Окрім того, напередодні численних святкових та вихідних днів хочеться ще раз застерегти і батьків, і просто дорослих. Якщо ваш відпочинок пов’язаний із вживанням алкоголю, не спонукайте до цього неповнолітніх. Дуже часто пляшка пива чи келих вина, піднесений нібито дружньою рукою, стає початком шляху у прірву.

У даному випадку за вказаним фактом було порушено кримінальне провадження за ст. 304 Кримінального кодексу України, адже оперативниками було встановлено неодноразові факти спонукання старшим товаришем молодших до пияцтва.

Втім колись і йому хтось вперше запропонував келих чи чарку.

Тож, беззаперечним є факт, що відповідальність за втягнення дітей у пияцтво несуть дорослі: моральну, матеріальну, адміністративну і кримінальну.

До речі, кримінальний кодекс визначає покарання за такі дії у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 7 років.

За інформацією СЗГ УМВС України

в Житомирській області

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here