Home Місто Житомирська делегація їздила до Європи набиратися досвіду, як управляти громадою

Житомирська делегація їздила до Європи набиратися досвіду, як управляти громадою

103

Протягом 12–23 квітня делегація представників місцевого самоврядування Житомирщини здійснила візит до Європи.

У програмі візиту делегація на чолі з першим заступником голови обласної ради Володимиром Арешонковим відвідала штаб-квартиру Ради Європи (Страсбург, Франція), штаб-квартиру Європейського Суду з прав людини, територію штаб-квартири Європейського Парламенту, зустрілася з адміністратором секретаріату Конгресу Ради Європи, адміністратором секретаріату Ради Європи, а також Постійними Представниками України в Раді Європи.

Про це інформує прес-служба обласної ради.

25 квітня відбулася прес-конференція, під час якої учасники делегації – Володимир Арешонков, голова Черняхівської районної ради, представник України у складі Делегації України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи Наталія Рибак, депутат обласної рад Наталія Сич та Глибочицький сільський голова Житомирського району, голова Асоціації сільських та селищних рад області Сергій Сокальський – поділилися враженнями від поїздки.

Володимир Арешонков розповів, що до складу делегації увійшли 49 представників органів місцевого самоврядування Житомирщини: 16 голів районних рад, 15 депутатів обласної ради, сільські, селищні, міські голови.

Учасники делегації повідомили, що вважають візит корисним і результативним. «Ми не відчули зверхнього ставлення, нас сприймали, як партнерів», – зауважила Наталія Рибак.

Сергій Сокальський відзначив, що для представників органів місцевого самоврядування найнижчої ланки – голів селищних та сільських рад – європейський досвід особливо цікавий, адже він показує, що ефективне управління починається з невеликої громади. «З європейськими колегами у нас відбувся живий діалог. Нам радили, але нічого не нав’язували», – сказав голова Асоціації сільських та селищних рад області.

Наталія Сич продемонструвала сертифікати Делегації України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи, вручені учасникам делегації Житомирщини, і зауважила: «Кожен із нас виніс із цього візиту щось своє. Наприклад, я як лікар для себе зробила висновок, що реформи у галузі охорони, які нині відбуваються у нашій державі, важливі і необхідні. Без чіткої системи надання медичної допомоги ми не зможемо рухатися вперед і втілювати реформу місцевого самоврядування».

Поїздка представників органів місцевого самоврядування області до Європи відбулася за кошти учасників делегації та за рахунок днів відпустки.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here