Home Місто Як зміниться Музей космонавтики після реконструкції та чи буде співпраця з Ілоном...

Як зміниться Музей космонавтики після реконструкції та чи буде співпраця з Ілоном Маском

991

Житомир має чимало цікавих місць, які варто відвідати кожному. Напевно, лише ледачий не чув про Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова. Він складається із двох частин – меморіальний будинок-музей, де проживала родина Корольова, й експозиція «Космос». Увагу відвідувачів привертають унікальні експонати, а також по-справжньому космічна атмосфера, яка присутня в закладі.

У 2021 році постало питання реконструкції музею. Оновлений вигляд закладу допоможе залучити більше відвідувачів не лише з України, а з і всього світу.

Про заплановану реконструкцію, роботу музею в умовах карантину, а також про співпрацю з Ілоном Маском – журналісти інформаційного порталу Перший житомирський поговорили зі заступницею директорки Національного музею космонавтики Вікторією Четвертак.

Коли розпочнеться реконструкція музею?

– Поки що конкретної дати немає.  Ми чекаємо узгодження всіх формальностей і як тільки з’явиться інформація, ми одразу про це повідомимо. Зараз тривають необхідні процедури, які ми маємо пройти перед початком реконструкції. Я припускаю, що реконструкція почнеться не раніше наступного року, але я лише припускаю. Зараз ескізи на стадії розробки. У нас вже визначено переможця тендеру – це ТОВ “ТПК ЦЕНТР КОМПЛЕКТ”.

Що включає в себе реконструкція? Яких змін чекати?

– У нас є перелік основних робіт. Загалом це заміна комунікацій, що включає в себе заміну тепломереж, закладення вікон, облаштування прилеглої території та фасадів, бо вони вже потребують заміни. Тому на цьому етапі будуть лише такі роботи. В середині зали кардинальних змін поки що не планується.

Чи планують поповнити музей новими експонатами після реконструкції?

– Це не зовсім залежить від реконструкції. Це залежить від багатьох чинників, зокрема, від нашої міжнародної діяльності, від співпраці. Але ми сподіваємося, тому що періодично колекція нашого закладу поповнюється. Природньо було б, якби відбулася реконструкція, реекспозиція, відбулося би певне розширення, тоді можна було б говорити про нові експонати. Тому що зараз у нас експозиція і так доволі насичена.

Які саме експонати зараз доступні для відвідувачів?

– У нас взагалі є чимало унікальних експонатів, якими ми по праву можемо пишатися, і яким заздрять інші музеї, тому що у них, наприклад, корабля «Союз», точно немає. Той же ґрунт з Місяця теж є не у кожного музею. А саме ця історична космічна техніка, це саме перлинка нашого музею.

Ракети на вулиці – залишаться?

– Так, вони залишаться біля музею. В планах облаштування прилеглої території, немає нічого про переміщення ракет. Можливо у ході реконструкції вони будуть презентовані іншим чином, проте прибирати ракети точно не будуть.

Чи планують реконструювати будинок-музей Сергія Корольова?

–  У відповідності до того, що це пам’ятка архітектури місцевого значення, ми можемо провести лише реставрацію, але плануються певні роботи, щоб привести цей будиночок в порядок, але таким чином, щоб зберегти інтер’єр і атмосферу близьку до тих часів, коли там жила родина Корольових.

Чи планують збільшити вартість квитка до музею після реконструкції?

– Ми думали над цим. Справа в тім, що наш музей має вдосконалюватися з точки зору технічної презентації експозицій. За умови, коли з’являться додаткові інтерактивні засоби, то відповідно ціна квитка може зрости. Проте, це питання буде ще зважуватися.

Як карантин вплинув на роботу закладу?

– Карантин для більшості музеїв був непростим випробуванням. Ми змогли пристосуватися до нових умов, змогли знайти певні форми роботи, перейшли онлайн, тому наша активність не зменшувалася, це точно. Навіть у період карантину ми були цікаві аудиторії. На той момент наші сторінки активно відвідували користувачі з Литви, Польщі, Америки. І коли ми вже відкрилися, а це було довгоочікуване відкриття після карантину, наша аудиторія і ті, хто чув про наш музей, спостерігав за його роботою онлайн, захотіли відвідати наш заклад. У нас з’явилися нові друзі, нові амбасадори, які розповідають про наш музей.

Чи буде співпраця з Іланом Маском?

– Сподіваємося! Ми робимо все для того, щоб ці контакти були тіснішими. Звісно що співпраця такого рівня була б дуже корисною для нашого музею. Зараз ми зробили перші кроки, чекаємо на відповідь.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here