Home Місто За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

204

Євгеній Медведовський (зліва) та Володимир Федоренко

Всі пожежі на території Житомирської області локалізовані та ліквідовані. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко.

Ситуацію з відновленням постраждалих територій, а також план організації допомоги мешканцям Поліського краю обговорили під час виїзної наради у м. Овруч, в якій взяли участь керівники Житомирської ОДА та Овруцької РДА, голови ОТГ, народні депутати України від фракції «Слуга народу», депутати райрад, керівники лісових господарств регіону, співробітники ДСНС, Національної поліції та Державної екологічної інспекції.

«На нараді обговорили шляхи вирішення питань відновлення територій, постраждалих внаслідок пожеж, шляхом висадження молодих саджанців відповідних порід дерев та надання компенсації мешканцям. Ми робимо все від нас залежне, щоб якнайшвидше повернути повноцінне життя громадянам, які зазнали лиха від вогню», – наголосив Володимир Федоренко.

Як повідомив офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації, учасники виїзної наради відвідали потерпілі від пожеж поліські села Магдин та Личмани. Місцевим мешканцям доставили та передали у якості гуманітарної допомоги 15 сучасних велосипедів, насіння для висадження городини, а також мінеральні добрива для сільськогосподарських робіт.

«Хтось втратив житло, хтось – своє майно… Погоріли городи. Терміново село було забезпечено електроенергією: прокладена нова лінія, встановлені нові стовпи. Ми вже спілкуємося з будівельними компаніями, які відбудовуватимуть пошкоджене житло. Наразі ж громадяни отримали насіння й добрива, зможуть посадити городину. Ми допоможемо кожній людині незалежно від того, в якому статусі вона тут перебувала», – запевнив Володимир Федоренко місцевих мешканців погорілого села Личмани.

Як відзначили представники Державної екологічної інспекції, масштаби та наслідки пожеж на Житомирщині є настільки вражаючими, що на відновлення лісових масивів Поліського регіону піде не один десяток років. У Держекоінспекції звернулися до керівників лісових господарств області та очільників пошкоджених вогнем заповідників, аби якнайшвидше узгодити план спільної роботи зі збереження поліських лісів.

«Середній вік лісових насаджень Житомирщини становить 58 років. На жаль, лише за 4 місяці лісу вигоріло більше, ніж за весь минулий рік. Суспільство ще повністю не усвідомлює масштаби завданої пожежами шкоди екосистемі, тваринному світу та іншим природнім ресурсам. Державна інспекція звернулася до обласного управління лісового господарства, керівництва заповідників з вимогою якнайшвидшого погодження заходів по відновленню територій та лісових насаджень. Ми будемо жорстко контролювати їхнє виконання», – відзначив в.о. начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.

Присутні на виїзній нараді народні депутати України від фракції «Слуга народу» висловили впевненість, що створена у Верховній Раді ТСК з розслідування причин пожеж на Житомирщині дасть належну оцінку бездіяльності деяких державних структур, які несуть безпосередню відповідальність за пожежну безпеку українських лісів.

«Щоб зрозуміти всі наслідки та запобігти повторення в майбутньому трагічної ситуації, яка сталася цієї весни на Поліссі, тимчасова слідча комісія Верховної Ради вивчить всі факти. Ретельно буде досліджувати дії та бездіяльність різних структур, агентств, посадових осіб. Окремо буде голосуватися закон про інвентаризацію лісів, який підготовлений до першого читання. Я сподіваюся, що ми запустимо аудит лісів, який не проводився з 2001-го року. А закон про державний екологічний контроль дасть можливість Державній екологічній інспекції контролювати протипожежну підготовку в лісах», – наголосив народний депутат від фракції «Слуга народу» Арсеній Пушкаренко після відвідання сіл Магдин та Личмани.

Окремо народні депутати ініціювали проведення аудиту земель Житомирської області, які визнані такими, що містять ознаки радіаційного зараження. З відповідним дорученням парламентарі вже звернулися до Академії наук України та Кабінету Міністрів, аби ці установи провели повноцінний радіологічний аналіз та вивчили можливість розпаювання тих земель, які не є радіаційно забрудненими.

«Під час виїзної наради у Личманах ми виявили проблему – селяни не обробляють землі, які мають статус радіаційних. Їх навіть ніхто не доглядає. Це призводить до таких стихійних лих, як пожежі. Потрібно зробити правильний аналіз, дослідити кожну ділянку. Щоб землі, які справді є радіаційними, зберігалися, щоб не допустити мародерства та вирубки лісів. А чисті землі треба обробляти, на них повинні працювати фермери або самі пайщики, у власність яких їх можна передати», – розповіла Житомирським ЗМІ народний депутат від фракції «Слуга народу»Тетяна Грищенко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here