Home Місто Сьогодні вночі можна загадувати бажання: буде найсильніший зорепад в році

Сьогодні вночі можна загадувати бажання: буде найсильніший зорепад в році

142

Ввечері 12 серпня буде спостерігатися найсильніший зорепад – один із найсильніших метеорних потоків року, максимум потоку Персеїди.

Згідно з прогнозами, на небі будуть з’являтися понад 100 падаючих зірок на годину, передає ТСН.

За даними Міжнародної метеорної організації, максимум потоку припаде на 12 серпня на проміжок 20.30-23.00 (за київським часом).

Метеори – це залишки комет, які являють собою конгломерат замерзлих газів та пилових частинок.

З плином часу, при проходженні комет близько Сонця, їх з’єднувальна фракція зникає, але частки при цьому продовжують літати по колишній орбіті комети і розсіюватися згодом вздовж всієї орбіти.

І тоді щорічно при проходженні Землею ділянки перетину орбіти спостерігається явище метеорного потоку, розповідають астрономи.

За словами експертів, відомо кілька десятків щорічних метеорних потоків з досить високим годинниковим числом метеоритів – від 20 до 150 на годину.

Одним із найбільших метеорних потоків є саме Персеїди. Родоначальницею потоку Персеїд є комета 109P/Свіфта-Туттля, відкрита в 1862 році.

Точка на небосхилі, звідки летить метеор цього потоку, називається радіантом, а по положенню радіанта, рідше за назвою комети-родоначальниці, отримує назву потік. Радіант потоку Персеїди розташований трохи вище сузір’я Персея.

 Важливо зазначити, що в червні міністерство оборони США несподівано перекрило потік даних про падіння метеоритів, яким користувалися астрономи по всьому світу. За словами вчених, перебої з отриманням інформації почалися ще на початку 2009 року.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here