Home Місто У Попільні розгорівся скандал через нового священика: люди вимагають зняти його

У Попільні розгорівся скандал через нового священика: люди вимагають зняти його

502

Конфлікт навколо церкви виник у селі Попільня, на Житомирщині. Люди звертаються до усіх можливих інстанцій, аби вирішити його. Кажуть, що в місячний термін їхні листи не були розглянуті ні Архієпископом Никодимом, ні Митрополією Києва, тому звертаються до них повторно.

У селі Попільня отець Сергій Українець власноруч будував церкву, навертав до віри людей та допомагав їм, а сам жив у будинку із дірявим дахом. Утім, нещодавно керівництво змінило отця і прислало у Попільню нового – Петра Лиса. Люди підняли бунт.

Люди кажуть, що у духовний світ увірвались гроші. Адже у Попільні навіть власної церкви не було, поки не прийшов до села отець Сергій.

«Тут були батюшки, але люди не ходили. Бо не було таких моральних, як батюшка Сергій», – розповідають селяни.

Він розпочав будівництво нового храму. Але в 2013-му отця Сергія відсторонили і призначили другим священиком. Новим настоятелем призначили отця Петра із району. Люди зустріли рішення криками.

Людей дратує офіційна причина звільнення настоятеля – нібито він за 10 років не побудував церкву. Але люди переконані – справжня причина – церковна каса.

Новому батюшці не довіряють. Кажуть, що у церкві є прейскурант на усі послуги – хрестини і вінчання коштують 400 гривень.

А отець Сергій брав стільки, скільки хто дасть.

«7 липня на свято Іоанна Хрестителя Петро Лис приїхав до нашого села, щоб відслужити Богослужіння та привіз з собою більше 30 прихожан свого храму з смт. Попільні. Через це ми, прихожани села Попільні вимушені були стояти службу в коридорі та на вулиці», – пишуть у своєму листі мешканці Попільні.

Випробуванням людської витримки, та останньою краплею віри та поваги до Благочинного, стали події 30 липня 2013 року, коли отець Петро Лис попросив казначея відкрити церкву та показати церковно-приходську книгу. В церкву Благочинний прийшов не сам, а з своєю прихожанкою, яка не входить до нашої Парафіяльної ради. Саме ця прихожанка обманом без акту-передачі, розписки та протоколу загальних зборів про переобрання казначея, забрала з каси кошти в сумі 2499  гривень та книгу звітності по коштах, пишуть селяни у відкритому листі.

Прихожани села також стурбовані подальшою долею священика Сергія.

«На нашу думку, цей конфлікт стався через жагу до грошей та особисту неприязнь Петра Лиса до отця Сергія Українця. Доказом цього є те, що неприязнь видно навіть в тому, що отець Сергій служить в нашому селі більше 10 років, але до цього часу ієрей. А наприклад, зять Петра Лиса – Сергій Грицаюк, який працює в Житомирській Єпархії (йому лише 24 роки) вже протоієрей. Вище викладені вчинки та ігнорування наших вимог та побажань ми розцінюємо не інакше, як спробу церковного перевороту. Петро Лис спровокував народний гнів. Його поведінка не відповідає займаній посаді, ганьбить та порочить всю Православну Церкву», – йдеться у відкритому зверненні селян.

Представники Парафії три рази були на особистому прийомі у Архієпископа Никодима, для того, щоб владнати даний конфлікт.

«Судячи з того, як розгортаються події, ми стверджуємо, що нас не чують.  Якщо наш храм і нашого священика отця Сергія Українця не залишать у спокої, ми змушені будемо запросити в нашу церкву священика Української Православної Церкви Київського Патріархату. І тоді, не один священик з Московського Патріархату, без нашого дозволу не ступить на поріг нашої церкви»,- погрожують люди в листі до Никодима.

Під цим зверненням підписалось більше тисячі мешканців Попільні.

 


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here