Home Місто Сьогодні Житомирщина відзначає річницю звільнення України від фашистів

Сьогодні Житомирщина відзначає річницю звільнення України від фашистів

155

Сьогодні на честь 67-ї річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників до Монументу Слави у Житомирі прийшли керівники області й міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники політичних партій, громадських організацій, студентська і учнівська молодь. 

Заступник голови області Микола Олещенко, спілкуючись із журналістами, повідомив, що цього року виділені кошти на придбання 29 квартир інвалідам Великої Вітчизняної війни 1-ї групи. З них у Житомирі вже придбано 13 квартир, і ця категорія громадян стовідсотково забезпечена житлом.

Заступник голови обласної ради Володимир Арешонков зазначив, що у всіх 1649 населених пунктах області є обеліски, пам’ятні знаки на честь загиблих воїнів, до яких прийдуть сьогодні ветерани, діти. 

Нагадаємо, що звільнення України від німецько-фашистських загарбників почалося з середини 1943 року після Сталінградської битви та битви на Курській дузі. Перемога під Курськом створила сприятливі умови для визволення України. Уже 12-го серпня 1943 року було звільнено перше місто України – м. Харків, а в 20-х числах вересня 1943 року лівобережна Україна й Донбас були звільнені, був блокований Крим. 

6-го листопада 1943 року військами Першого Українського фронту під командуванням генерала Ватутіна було звільнено м. Київ. З 24 грудня 1943 року по 15 січня 1944 року проводилася Житомирсько-Бердичівська операція військ 1-го Українського фронту під командуванням генерала армії Н. Ватутіна, в ході якої були звільнені Київська й Житомирська області, частина Вінницької й Ровенської областей. 

Війська чотирьох українських фронтів продовжили наступальні дії по звільненню України, яке було здійснено в ході наступу в Карпатах 28 жовтня 1944 року. 

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here