Home Місто Сьогодні житомиряни відзначають День боротьби з хворобою Паркінсона

Сьогодні житомиряни відзначають День боротьби з хворобою Паркінсона

106

За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я 11 квітня світова громадськість відзначатиме День боротьби з хворобою Паркінсона, повідомляє УНН.

Хвороба Паркінсона – хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи, вперше описане в 1817 р. англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном /1755-1824/. Основні ознаки хвороби: тремтіння рук, сповільненість рухів, скутість, біль, порушення рухової динаміки і психіки.

Ця недуга входить до числа чотирьох найбільш частих нейродегенеративних захворювань у людей похилого віку. Воно вражає приблизно 1% осіб старше 65 років. Хвороба приводить до інвалідності, залишаючи повну ясність свідомості. Крім цього недуга молодшає, збільшується кількість пацієнтів у віці від 30 до 40 років.

Сучасні досягнення в вивченні патогенезу ХП, створення нових лікарський препаратів та розроблення сучасних схем їх застосування дозволяють досягнути оптимальної якості життя хворих на тривалий час.

Увага світової громадськості до цієї хвороби невипадкова. Паркінсонізм – достатньо поширене захворювання, що вражає людину на самому піку його інтелектуальної активності. У всьому світі приблизно 4 млн. чоловік страждають цією недугою.

На сьогоднішній день в дослідженні шляхів боротьби із захворюванням досягнутий певний прогрес. Відкриті нові методики лікування. У більшості високорозвинутих країн проблемі хвороби Паркінсона приділяється найпильніша увага не тільки з боку комерційних дослідницьких центрів і клінік, але і на державному рівні.

Особлива проблема хворих паркінсонізмом полягає в нездатності обслуговувати себе, а також в непідготовленості близьких родичів до догляду за цими хворими. Тому захворювання являє собою серйозну соціальну проблему.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here